.

Головна Практики Корпоративне право Регистрация общественных объединений

Реєстрація громадських об'єднань в Україні та Харкові

Господарське право
Цивільне право
Адміністративне право
Корпоративне право
Сімейне право
Банкрутство
Податкове право
Нерухомість, земля, будівництво
Трудове право
Інтелектуальна власність
Ліцензування
Захист прав споживачів
Енергетика
Абонементне обслуговування

На сьогоднішній день існують дві організаційно-правові форми, в яких можна відкрити громадське об'єднання в Україні: громадська організація та громадська спілка. Порядок реєстрації громадської організації та громадської спілки, а також порядок формування їх активів, здійснення діяльності та ліквідації регулюються положеннями Закону України «Про громадські об'єднання» від 22.06.2012 р. № 5026-VI, введеного в дію з «01» січня 2013 року.

На сайтах багатьох юридичних компаній часто зустрічається пропозиція таких послуг, як: реєстрація місцевої громадської організації (реєстрація громадської організації з місцевим статусом), реєстрація всеукраїнської громадської організації (реєстрація громадської організації з всеукраїнським статусом) і реєстрація міжнародної громадської організації. Таким чином, у потенційних клієнтів складається помилкове враження про те, що діяльність громадських об'єднань обмежується тільки певною територією. Часто, це плутає Клієнтів, які звертаються в нашу компанію з проханням, скажімо, зареєструвати громадську організацію із всеукраїнським (місцевим) статусом або легалізувати (відкрити) громадську організацію з місцевим статусом в Харкові. Справа в тому, що така інформація є застарілою, оскільки Закон України «Про об'єднання громадян» від 16.06.1992 р. № 2461-XII втратив чинність «22» березня 2012 року і з «01» січня 2013 року всі громадські об'єднання реєструються відповідно до вимог Закону України «Про громадські об'єднання» від 22.06.2012 р. № 5026-VI (далі також - «Закон»), не діляться на міжнародні, всеукраїнські або регіональні, і можуть вести діяльність на всій території України, а також здійснювати зовнішньоекономічну діяльність. Єдина можливість (не вимога), яку надає Закон, це присвоєння громадському об'єднанню всеукраїнського статусу в добровільному порядку, для чого громадському об'єднанню необхідно мати відокремлені підрозділи в більшості адміністративно-територіальних одиниць України.

Юристи ЮК «Інком ЮРЕК», володіючи необхідними знаннями та значним досвідом у сфері корпоративного права, готові надати супровід всіх питань, пов'язаних з громадською діяльністю, чи то реєстрація громадської організації в Харкові, реєстрація громадської спілки в Харкові, реєстрація громадських об'єднань в Україні або реєстрація відокремлених підрозділів (філій) громадської організації в Україні. Також, наші юристи допоможуть отримати всеукраїнський статус громадської організації і спілки, здійснять супровід таких процедур, як: зміна найменування громадської організації (зміна найменування громадської спілки), зміна місцезнаходження (адреси) громадської організації та спілки, зміна керівника (президента, директора, голови) громадської організації та спілки, а також здійснять супровід процедури прийняття нових членів (учасників) до складу організації або спілки. Розглянемо коротко види громадських об'єднань, які є актуальними на сьогоднішній день.

Реєстрація громадської організації Харків. Як створити громадську організацію в Україні?

Засновниками та членами громадської організації можуть бути дієздатні особи - як громадяни України, так і іноземці та особи без громадянства, які досягли 18-річного віку, а засновниками молодіжної та дитячої громадської організації - 14-річного віку. При цьому, членами (учасниками) молодіжної та дитячої громадської організації можуть бути особи і меншого віку, ніж зазначено вище. Це питання регламентується виключно статутними документами самої громадської організації.

Легалізація громадської організації в Україні сьогодні є найбільш простим способом ведення громадської діяльності. Простота реєстрації громадської організації полягає в тому, що вона може зареєструватися зі статусом юридичної особи, а може легалізуватися без статусу юридичної особи шляхом подачі повідомлення про створення громадської організації компетентним органам протягом 60 календарних днів з моменту проведення установчих зборів. В такому випадку, громадська організація діє без статусу юридичної особи, може не мати статуту, печатки та інших, обов'язкових для юридичних осіб, атрибутів, а також не створювати керівні органи (органи управління громадською організацією) і не призначати керівника громадської організації.

З вищевикладеного видно, що правила реєстрації громадської організації Україна доволі «демократичні». Такий спосіб ведення громадської діяльності підходить невеликим громадським організаціям, які не планують отримувати грошових коштів, не бажають вести складний бухгалтерський та податковий облік членських внесків та інших надходжень, одержуваних організацією. Порядок реєстрації громадської організації без статусу юридичної особи є максимально простим, а засновникам не доведеться довго «ламати» голову з приводу того, які документи потрібні для реєстрації громадської організації. У разі реєстрації громадської організації зі статусом юридичної особи, рекомендуємо всім нашим Клієнтам замовити професійний юридичний супровід громадської організації.

Строк (термін) реєстрації громадської організації «під ключ», з усіма передбаченими чинним законодавством України процедурами, зазвичай складає від 15 до 45 днів.

Реєстрація громадської спілки в Харкові. Як зареєструвати громадську спілку в Україні?

Як і у випадку з реєстрацією громадської організації, для того, щоб відкрити громадську спілку в Україні, необхідно волевиявлення як мінімум двох осіб. Але, на відміну від організації, засновниками громадської спілки можуть бути виключно юридичні особи. При цьому, членами громадської спілки можуть бути як юридичні особи, так і фізичні.

В іншому, громадська спілка досить схожа на організацію, в тому числі в частині можливості реєстрації без статусу юридичної особи. Але, як показує досвід нашої компанії останніх років, реєстрація громадських спілок в Україні практично завжди відбувається зі статусом юридичної особи. Наші Клієнти не хочуть мати будь-яких обмежень, властивих більш простим формам ведення діяльності, хочуть мати можливість отримання значних членських внесків, виступати засновниками підприємств та організацій, засобів масової інформації, а також мати всі атрибути, притаманні юридичним особам - рахунки в банківських установах, печатки та штампи, зареєстровану символіку громадської спілки тощо. Таким чином, можна зробити висновок про те, що правила реєстрації громадської спілки досить схожі на порядок реєстрації громадської організації. Тим не менш, такий спосіб ведення громадської діяльності рекомендуємо громадським об'єднанням, які планують отримувати грошові кошти у вигляді членських та інших внесків, а також інші надходження, мають можливості для того, щоб замовити професійний юридичний супровід громадської спілки, не можуть допустити наявності будь-яких обмежень їх діяльності.

Перед тим, як організувати громадську спілку в Україні, рекомендуємо звернутися до фахівців нашої компанії для отримання докладних юридичних консультацій з питань реєстрації спілки або, як мінімум, уточнити, які документи потрібні для реєстрації громадської спілки.

Строк (термін) реєстрації громадської спілки «під ключ», з усіма передбаченими чинним законодавством України процедурами, звичайно становить від 20 до 45 днів.

Реєстрація громадського об'єднання - необхідні документи. Які документи потрібні для реєстрації громадської організації в Україні?

Для того, щоб замовити пакет послуг «Реєстрація громадських об'єднань в Україні», Вам необхідно надати в нашу компанію наступні документи та інформацію:

  • ксерокопію паспортів та довідок про присвоєння ідентифікаційних номерів засновників і майбутнього керівника об'єднання (у разі його наявності);
  • варіанти найменування громадського об'єднання для їх перевірки на тотожність нашими фахівцями;
  • короткий опис передбачуваної громадської діяльності у довільній формі для її подальшої деталізації юристами в установчих документах;
  • інформацію про бажану систему оподаткування. В основному, для громадських об'єднань обирається неприбутковий статус;
  • контактний телефон майбутнього об'єднання для включення до Єдиного державного реєстру.

Послуги ЮК «Інком ЮРЕК», що входять у вартість реєстрації громадської організації (спілки):

  • юридичне консультування з усіх питань, що стосуються реєстрації громадського об'єднання, а також, в разі необхідності, консультації бухгалтера;
  • підготовка повного комплекту установчих документів, необхідних для реєстрації громадського об'єднання;
  • реєстрація громадського об'єднання, отримання виписки, свідоцтва про державну реєстрацію громадського об'єднання та статутних документів;
  • постановка на облік в органах державної фіскальної служби (податкової інспекції) платником податків і зборів;
  • включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій України (отримання неприбуткового статусу громадського об'єднання);
  • при необхідності, надання допомоги при відкритті поточного рахунку в банку;
  • виготовлення печатки та штампу (у разі необхідності).

Оподаткування громадської організації та громадської спілки

Юристи нашої компанії практики податкового права і, у разі необхідності, бухгалтер компанії завжди раді надати вичерпні консультації з питань оподаткування, а також по основних аспектах бухгалтерського обліку діяльності благодійних організацій. Консультації у сфері оподаткування діяльності громадської організації (спілки) особливо актуальні, оскільки практика знає випадки, коли засновники об'єднання, отримавши неприбутковий статус, вважали, що можуть вести практично будь-яку діяльність і отримувати будь-які доходи, не сплачуючи при цьому жодних податків і не подаючи звітності до контролюючих органів. На практиці, ситуація з неприбутковим статусом трохи інша, і у неприбуткових організацій існує своя специфіка, яку обов'язково необхідно враховувати, щоб уникнути негативних податкових наслідків у майбутньому.

З урахуванням вищевикладеного, перш ніж організувати громадське об'єднання в Україні, необхідно отримати професійні консультації фахівців у сфері оподаткування, щоб відразу розпочати діяльність максимально грамотно. В основному, практично всі громадські об'єднання, будучи неприбутковими організаціями, підлягають включенню до Реєстру неприбуткових установ та організацій України, який ведуть органи державної фіскальної служби (податкової інспекції), про що видається відповідне рішення. Більше ця процедура відома, як отримання неприбуткового статусу громадської організації або отримання неприбуткового статусу громадської спілки.

Для того, щоб організувати громадське об'єднання (організацію, спілку) в Харкові, дізнатися, яка на сьогоднішній день ціна реєстрації громадської організації (спілки), а також з усіх інших питань реєстрації громадських об'єднань звертайтеся в нашу компанію за телефонами: (057) 751 43 16, (093) 324 29 63.


 

 

Юридичні послуги Харків

Юридические консультации в Харькове "Інком ЮРЕК". Всі права захищені ©2014.