.

Головна Практики Корпоративне право Регистрация благотворительных организаций

Реєстрація благодійної організації в Харкові та Україні

Господарське право
Цивільне право
Адміністративне право
Корпоративне право
Сімейне право
Банкрутство
Податкове право
Нерухомість, земля, будівництво
Трудове право
Інтелектуальна власність
Ліцензування
Захист прав споживачів
Енергетика
Абонементне обслуговування

На сьогоднішній день існують три організаційно-правові форми, в яких можна зареєструвати благодійну організацію в Україні: благодійний фонд (мабуть, найбільш популярна і поширена форма ведення благодійної діяльності), благодійне товариство і благодійна установа. Порядок реєстрації благодійного фонду, благодійного товариства та благодійної установи, а також порядок формування їх активів, ведення поточної діяльності та припинення регламентуються Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» від 05.07.2012 р. № 5073-VI.

Переглядаючи сайти багатьох юридичних компаній можна зустріти пропозиції таких послуг, як: реєстрація місцевої (регіональної, обласної) благодійної організації, реєстрація всеукраїнської благодійної організації та реєстрація міжнародного благодійного фонду (організації). Тобто йде деяка прив'язка благодійної організації до території, на якій вона може здійснювати свою діяльність. Часто, це плутає Клієнтів, які телефонують до нас в компанію і просять, скажімо, зареєструвати міжнародний благодійний фонд в Україні або в Харкові або зареєструвати членську благодійну організацію в Україні. Справа в тому, що це застаріла інформація, взята із Закону України «Про благодійництво та благодійні організації» від 16.09.1997 р. № 531/97-ВР, який з «05» липня 2012 втратив чинність.

Таким чином, на сьогоднішній день всі благодійні організації реєструються відповідно до положень Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» від 05.07.2012 р. № 5073-VI (надалі також - «Закон»), не діляться на міжнародні, всеукраїнські або регіональні, і можуть здійснювати благодійну діяльність на всій території України, а також здійснювати зовнішньоекономічну діяльність.

Фахівці юридичної компанії «Інком ЮРЕК», маючи необхідний досвід роботи у галузі корпоративного права, готові надати супровід будь-яких питань, пов'язаних з благодійною діяльністю, чи то реєстрація благодійного фонду в Харкові, реєстрація благодійного товариства в Харкові, реєстрація благодійної установи в Харкові чи інших областях України. Також, наші юристи здійснять супровід таких процедур, як: зміна найменування благодійного фонду (товариства, установи) Харків, зміна місцезнаходження (адреси) благодійного фонду, зміна керівника (президента, директора, голови) благодійної організації. Розглянемо коротко кожний з видів благодійних організацій.

Реєстрація благодійного фонду Харків. Як створити благодійний фонд?

Дійсно, організація благодійного фонду сьогодні є найбільш популярним способом ведення благодійної діяльності в Україні. Переваги реєстрації благодійного фонду полягають в наступному: установчим документом фонду є вже всім звичний по господарським товариствам статут, засновником фонду може бути одна особа, а засновники фонду не зобов'язані передавати останньому будь-яке майно чи активи.

При цьому, засновники благодійного фонду мають право здійснювати поточне управління фондом, розподіляючи благодійні кошти, приймаючи кадрові рішення і т.д., з урахуванням особливостей, передбачених вищевказаним Законом. Таким чином, реєстрація благодійного фонду в Україні надає його засновникам максимальну свободу дій і вибору способів ведення благодійної діяльності. Рекомендуємо всім нашим Клієнтам замовляти професійний юридичний супровід благодійного фонду.

Реєстрація благодійного товариства Харків. Реєстрація благодійного товариства в Україні

Для того, щоб відкрити благодійне товариство, на відміну від благодійного фонду, необхідно волевиявлення як мінімум двох осіб, оскільки відповідно до ч. 2 ст. 13 Закону благодійним товариством є благодійна організація, створена не менше ніж двома засновниками та діє на підставі статуту.

В іншому, благодійне товариство досить схоже на благодійний фонд, в тому числі в питаннях управління і ведення благодійної діяльності.

Реєстрація благодійної установи Харків. Реєстрація благодійної установи в Україні

Набагато більше в принципових питаннях від благодійного фонду та благодійного товариства відрізняється благодійна установа. На відміну від інших видів благодійних організацій, установчим документом благодійної установи є установчий акт, в якому, серед іншого, засновники відразу зобов'язані визначити активи, які передаються ними установі для досягнення цілей благодійної діяльності за рахунок саме цих активів або доходів, отриманих від використання цих активів.

При цьому, незважаючи на те, що один або кілька засновників передають установі активи, вони не мають права приймати участі в управлінні благодійною установою і для цього ними наймається менеджмент.

Вище коротко перераховані основні особливості та відмінні риси кожного з видів благодійних організацій. Тепер розберемося з тим, які документи необхідні для реєстрації благодійної організації.

Реєстрація благодійного фонду (товариства, установи) - необхідні документи

Для того, щоб замовити пакет послуг «Реєстрація благодійного фонду в Україні», як і пакети з реєстрації благодійного товариства і установи, Вам необхідно надати в нашу компанію наступні документи та інформацію:

 • ксерокопію паспортів та довідок про присвоєння ідентифікаційних номерів засновників і майбутнього керівника організації;
 • варіанти найменування благодійної організації для їх перевірки на тотожність нашими фахівцями;
 • короткий опис передбачуваної благодійної діяльності у довільній формі для її подальшої деталізації юристами в установчих документах;
 • інформацію про бажану системі оподаткування. В основному, для благодійних організацій обирається неприбутковий статус;
 • контактний телефон майбутньої організації для включення до Єдиного державного реєстру.

Для засновників благодійної організації - юридичних осіб, необхідні додаткові документи (за бажанням Клієнта, їх також можуть підготувати юристи нашої компанії):

 • копія свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (виписки про державну реєстрацію);
 • копія довідки (витягу) з обласного управління статистики;
 • копія довідки про взяття на облік платника податків за формою № 4-ОПП (у разі наявності);
 • копія статуту;
 • рішення / протокол вищого органу управління юридичної особи про прийняття рішення заснувати організацію (оригінал);
 • документи, що підтверджують повноваження особи, яка буде підписувати документи створюваної організації від імені юридичної особи - засновника.

Послуги ЮК «Інком ЮРЕК», що входять у вартість реєстрації благодійного фонду (товариства, установи):

 • юридичне консультування з усіх питань, що стосуються реєстрації благодійних організацій, а також, у разі необхідності, консультації бухгалтера;
 • підготовка повного комплекту установчих документів, необхідних для реєстрації благодійної організації;
 • реєстрація благодійної організації, отримання виписки про реєстрацію та статутних документів;
 • постановка на облік в органах державної фіскальної служби (податкової інспекції) платником податків і зборів;
 • включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій України (отримання статусу неприбуткової організації благодійного фонду, товариства, установи);
 • при необхідності, надання допомоги при відкритті розрахункового рахунку в банку;
 • виготовлення печатки та штампу (у разі необхідності).

Оподаткування благодійного фонду (товариства, установи)

Юристи нашої компанії практики податкового права і, у разі необхідності, бухгалтер компанії завжди раді надати вичерпні консультації з питань оподаткування, а також по основних аспектах бухгалтерського обліку діяльності благодійних організацій. Консультації у сфері оподаткування благодійної діяльності особливо актуальні, оскільки практика знає випадки, коли засновники фонду, отримавши неприбутковий статус, вважали, що можуть вести практично будь-яку діяльність і отримувати будь-які доходи, не сплачуючи при цьому жодних податків і не подаючи звітності до контролюючих органів. На практиці, ситуація з неприбутковим статусом трохи інша, і у неприбуткових організацій існує своя специфіка, яку обов'язково необхідно враховувати, щоб уникнути негативних податкових наслідків у майбутньому.

З урахуванням вищевикладеного, перш ніж відкрити благодійний фонд в Україні, необхідно отримати професійні консультації фахівців у сфері оподаткування, щоб відразу розпочати діяльність максимально грамотно. В основному, всі благодійні організації, будучи неприбутковими організаціями, підлягають включенню до Реєстру неприбуткових установ та організацій України, який ведуть органи державної фіскальної служби (податкової інспекції), про що видається відповідне рішення. Більше ця процедура відома, як отримання статусу неприбутковості благодійного фонду.

Реєстрація благодійних організацій зазвичай займає 10 - 15 робочих днів «під ключ», вже з постановкою на облік в контролюючих органах і отриманням неприбуткового статусу. Для того, щоб організувати благодійний фонд (товариство, установу) в Харкові, дізнатися, яка на сьогоднішній день ціна реєстрації благодійного фонду (товариства, установи), а також з усіх інших питань реєстрації та супроводу благодійних організацій звертайтеся в нашу компанію за телефонами: (057) 751 43 16, (093) 324 29 63.


 

 

Юридичні послуги Харків

Юридические консультации в Харькове "Інком ЮРЕК". Всі права захищені ©2014.