.

Головна Практики Корпоративне право Раскрытие конечных бенефициаров (выгодополучателей)

Кінцеві вигодонабувачі. Розкриття кінцевих бенефіціарів Харків

Господарське право
Цивільне право
Адміністративне право
Корпоративне право
Сімейне право
Банкрутство
Податкове право
Нерухомість, земля, будівництво
Трудове право
Інтелектуальна власність
Ліцензування
Захист прав споживачів
Енергетика
Абонементне обслуговування

«14» жовтня 2014 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодонабувачів юридичних осіб та громадських діячів» (надалі –«Закон»), який набув чинності «25» листопада 2014 року.

Завдяки даному Закону всі юридичні особи, зареєстровані на території України, дізналися про таке поняття як «кінцеві вигодонабувачі», яке пізніше законодавцем трансформувалося в поняття «кінцевий бенефіціар». Крім того, всі власники бізнесу спантеличені питанням – хто зобов'язаний розкривати інформацію про кінцевих бенефіціарів, і чи спіткає давно зареєстровані підприємства доля розкрити бенефеціарів.

Кінцевий бенефіціар (вигодонабувач) – фізична особа, яка незалежно від формального володіння має можливість здійснювати вирішальний вплив на управління або господарську діяльність юридичної особи безпосередньо або через інших осіб, що здійснюється, зокрема, шляхом реалізації права володіння або користування всіма активами чи їх значною часткою, права вирішального впливу на формування складу, результати голосування, а також вчинення правочинів, які надають можливість визначати умови господарської діяльності, давати обов'язкові до виконання вказівки або виконувати функції органу управління, або яка має можливість впливати шляхом прямого або опосередкованого (через іншу фізичну або юридичну особу) володіння однією особою самостійно або спільно з пов'язаними фізичними та / або юридичними особами часткою в юридичній особі у розмірі 25 або більше відсотків статутного капіталу або прав голосу в юридичній особі.

При цьому кінцевим бенефіціаром не може бути особа, яка має формальне право на 25 або більше відсотків статутного капіталу або прав голосу в юридичній особі, проте є агентом, номінальним утримувачем (номінальним власником) або є тільки посередником щодо такого права.

Простіше кажучи, кінцевий бенефіціар – це фізична особа, яка безпосередньо, самостійно або сукупно з близькими родичами володіє більш ніж 25% статутного капіталу компанії або має можливість здійснювати вирішальний вплив на управління компанією / її діяльність незалежно від володіння часткою в статутному капіталі.

Інформація про кінцевого вигодонабувача. Хто зобов'язаний розкривати інформацію про кінцевих бенефіціарів?

Отже, згідно прийнятого Закону обов'язок розкрити інформацію про кінцевих бенефіціарів (подати форму 4 держреєстратору) покладається на:

  • новостворені юридичні особи у процесі реєстрації;
  • існуючі компанії, інформація про кінцевих бенефіціарів яких повинна бути подана протягом 6 місяців з моменту набрання чинності Законом;
  • юридичні особи, кінцеві вигодонабувачі яких змінюються.

Виняток становлять тільки політичні партії, творчі спілки, адвокатські об'єднання, торгово-промислові палати, державні органи, органи місцевого самоврядування та їх асоціації, які не зобов'язані здійснити розкриття кінцевих вигодонабувачів.

Юридичні особи, зареєстровані до набрання чинності даним Законом, подають державному реєстратору відомості про свого кінцевого бенефіціара (вигодонабувача), у тому числі кінцевогобенефіціара (вигодонабувача) їх засновника, якщо засновник – юридична особа, протягом шести місяців з дня набрання чинності даним Законом, тобто до «25» травня 2015 року.

Розкрити бенефіціарів Харків. Юридичні послуги по розкриттю кінцевих вигодонабувачіву Харкові

Оскільки відведений законодавцем строк для розкриття кінцевих вигодонабувачівнезабаром спливає, а штрафи за нерозкриття інформації про кінцевих бенефіціарів істотні і становлять від 5 100 грн. до 8 500 грн., всі юридичні особи раптово спантеличилися даною проблемою. Зазначений штраф є адміністративним і, відповідно, покладається на керівника підприємства.

Таким чином, розкриття інформації про кінцевих бенефіціарів стало завданням «номер один» для всіх юридичних осіб. Юридична компанія «Інком ЮРЕК» надає юридичні послуги з розкриття кінцевих вигодонабувачів у Харкові і Харківській області. Максимально дистанційно, з найменшими часовими і фінансовими витратами Ви зможете виконати вимогу законодавця – показати бенефіціарів Вашої юридичної особи.

Багато хто вважає, що подати форму 4 державному реєстратору в Харкові, в якій будуть вказані кінцеві вигодонабувачі, є нескладним завданням, яке під силу виконати самостійно. Однак, розкриття кінцевих вигодонабувачів може на практиці обернутися складної «місією», виконати яку через низку факторів багатьом компаніям вчасно буде досить проблематично. По-перше, оскільки всі юридичні особи Харкова почали займатися питанням надання інформації про кінцевого вигодонабувача, ажіотаж і черги на прийом до державного реєстратора стали значними. По-друге, форма 4, вигодонабувач в якій вказаний невірно, або ж форма 4, яка заповнена некоректно, призведе до негайної відмови державного реєстратора в проведенні реєстраційної дії, що викличе необхідність повторного звернення до державного реєстратора. По-третє, реєстраційні картки, у тому числі форма 4, постійно зазнають змін, тому велика ймовірність заповнення застарілої та недіючої форми, в результаті чого Ви зіткнетесь з відмовою державного реєстратора.

Подача форми 4 в Харкові і Харківській області (інформація про кінцевого вигодонабувача). Штрафи за нерозкриття інформації про кінцевихбенефіціарів

Юристи нашої компанії в найкоротші терміни і з найменшими фінансовими витратами зможуть подати форму 4 в Харкові і Харківській області, в результаті чого інформація про кінцевого вигодонабувача юридичної особи буде розкрита. Юристи ЮК «Інком ЮРЕК» наполегливо рекомендують вчасно розкрити бенефіціарів Харків. Штрафи за нерозкриття інформації про кінцевих бенефіціарів будуть коштувати для компанії набагато дорожче, ніж юридичні послуги з розкриття кінцевих вигодонабувачів.

Розкриття інформації про кінцевих бенефіціарів. Розкриття кінцевих вигодонабувачів: вартість (ціна) і строки

Строк розкриття кінцевих вигодонабувачів (бенефіціарів) становить 1-2 робочих дні.

Для того, щоб замовити послугу, дізнатися, яка на сьогоднішній день вартість надання інформації про кінцевого вигодонабувача юридичної особи (вартість розкриття кінцевих бенефіціарів), а також супроводу інших подібних процедур, звертайтеся до нашої компанії за телефонами: (057) 751 43 16, (093) 324 29 63.

 

 

Юридичні послуги Харків

Юридические консультации в Харькове "Інком ЮРЕК". Всі права захищені ©2014.