.

Головна Практики Нерухомість, земля, будівництво Узаконивание самовольного строительства

Узаконення самочинного будівництва. Як узаконити самобуд в Харкові?

Господарське право
Цивільне право
Адміністративне право
Корпоративне право
Сімейне право
Банкрутство
Податкове право
Нерухомість, земля, будівництво
Трудове право
Інтелектуальна власність
Ліцензування
Захист прав споживачів
Енергетика
Абонементне обслуговування

Самочинне будівництво, яке в побуті частіше іменується як самобуд–явище, яке не лише зустрічається в повсякденному житті, але стало сьогодні найпоширенішим способом зведення нерухомості. Практично у кожного власника приватного будинку існують самочинні споруди. Здійснивши невелику прибудову, власники задаються питанням – як узаконити прибудову до будинку – тільки в разі виникнення необхідності, викликаної, головним чином, необхідністю продати будинок. Мешканці квартир, як правило, самочинно, без отримання будь-яких дозволів, добудовують балкони, лоджії, роблять перепланування квартир.

Складність і тривалість такої процедури, як отримання дозволу на будівництво, а також незнання вимог законодавства до проведення будівельних робіт – ось основні причини, з яких виникає самобуд.

Самочинне будівництво – це житлові будинки, будівлі, споруди, інше нерухоме майно, яке побудоване або будується на земельній ділянці, не відведеної для цієї мети, або без відповідного документа, який надає право виконувати будівельні роботи, або без належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

Громадяни, які вважають, що узаконювання самобуду не має значення, помиляються і ризикують, що їх самочинні споруди будуть знесені. Особи, які проживають в самочинно побудованому будинку, ризикують не лише втратити гроші, вкладені в його будівництво, але й ризикують залишитися «без даху над головою».

Крім того, самочинне будівництво не дозволяє громадянам розпоряджатися зведеним об’єктом нерухомості, оскільки право власності на об’єкти самочинного будівництва не виникає. До введення об’єкта в експлуатацію та реєстрації права власності особа є власником будівельних матеріалів, але аж ніяк не власником нерухомості.

Юридичні послуги з узаконення самочинного будівництва в Харкові. Узаконити будинок (гараж, балкон, прибудову) Харків

Юридична компанія «Інком ЮРЕК» надає юридичні послуги з узаконення самочинного будівництва в Харкові і Харківській області, узаконення будь-яких самовільних будівель, здійснює «під ключ» узаконювання самобуду. Юристи нашої компанії допоможуть Вам узаконити будинок(гараж, балкон, прибудову), комплексно підійдуть до проблеми. По завершенню процедури узаконеннясамобуду, Ви придбаєте право власності на зведений об’єкт.

Юридична компанія «Інком ЮРЕК» надає наступні юридичні послуги з узаконювання самобуду:

 • узаконення самобуду через суд (Харків і Харківська область);
 • узаконення самобуду через ДАБК (Харків і Харківська область);
 • узаконення балконів;
 • підготовка необхідної дозвільної документації для узаконення;
 • виготовлення будівельного паспорта;
 • проведення експертизи та підготовка технічного висновку, в якому визначається: відповідність (невідповідність) самочинного будівництва державним будівельним нормам і правилам; технічний стан будівельних конструкцій самочинно збудованого приміщення; можливість подальшого використання самочинно збудованого об’єкта без порушення умов експлуатації несучих конструкцій та інженерного обладнання;
 • введення в експлуатацію об'єкта самочинного будівництва (Харків і Харківська область);
 • реєстрація права власності на самочинно збудований об’єкт нерухомості (Харків і Харківська область).

На першій зустрічі юристи нашої компанії детально розкажуть, як узаконити самочинні споруди, опишуть порядок узаконення самобуду, а також запропонують найбільш оптимальний для Вас спосіб узаконення (легалізації) самочинного будівництва. Вас не буде турбувати питання –як узаконити самобуд. У найкоротші терміни і з найменшими фінансовими витратами самочинні споруди набудуть статусу об’єкта нерухомості, власником якого будете саме Ви.

Узаконення самобуду через суд. Узаконення самобуду через ДАБК Харків

На даний момент існують наступні способи узаконення (легалізації) самочинного будівництва. Варіанти того, як можна узаконити самочинне будівництво, залежать від типу самочинної будівлі, площі самочинного будівництва, а також року побудови.

Порядок узаконення самочинного будівництва через ДАБК включає в себе наступні етапи:

 • Отримання містобудівних умов і обмежень в Управлінні містобудування та архітектури Департаменту містобудування, архітектури та земельних відносин Харківської міської ради.
 • Розробка проекту будівництва.
 • Укладення договору на авторський і технічний нагляд.
 • Подання на реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт в ДАБК.
 • Виконання будівельних робіт.
 • Виготовлення технічного паспорта.
 • Подання на реєстрацію декларації про готовність об’єкта до експлуатації в ДАБК.
 • Реєстрація права власності в Реєстраційній службі Харківського міського управління юстиції.

Крім вище викладеного, існує також можливість узаконення самочинного будівництва через суд. Для того, щоб узаконити самобуд через суд у Харкові замовнику необхідно звернутися до суду з позовом про визнання права власності на об’єкт самочинного будівництва.

Узаконення самобуду через суд обирають в тих випадках, коли земельні ділянки, на яких розташовані самочинні будівлі не були відведені для цих цілей, надані громадянам у користування, а не у власність, а також в інших випадках, коли існують певні труднощі з документацією на землю.

При цьому, необхідно мати на увазі, що після визнання права власності на самочинні споруди, як і у випадку, коли проходить узаконення через ДАБК, необхідно ввести об’єкт в експлуатацію та зареєструвати право власності в Реєстраційній службі.

Узаконення балкону в Харкові. Узаконити балкон Харків

Досить часто власники квартир задаються метою добудови або розширення балкона. Комфортна лоджія вже не є розкішшю. Вона замінює мешканцям квартир затишну веранду і дозволяє проводити літні вечори, відпочиваючи від денної спеки, спокійно спостерігаючи за вечірнім містом. Однак, далеко не кожен знає, що дана процедура також вимагає отримання певних дозволів та погоджень. Узаконити балкон в Харкові можливо як для квартири, що знаходиться на першому поверсі, так і вище. Як правило, більшість людей спочатку думають про те, як побудувати, ілише після цього, як узаконити балкон. Узаконення балкону є невід’ємною складовою набуття права власності на самочинне будівництво. Більш правильною з юридичної точки зору є побудова балкона після отримання всіх необхідних дозволів. У будь-якому випадку при професійному юридичному підході узаконити балкон, який вже існує, стає здійсненним завданням.

Спрощена процедура узаконення самочинного будівництва

Узаконити індивідуальні житлові, садові, дачні будинки, господарські будівлі та споруди, прибудови до них можливо за спрощеною процедурою. Для цього необхідно, щоб об’єкт мав площу, яка не перевищує 300 кв.м., і був не вище 2 поверхів (без урахування мансардного).

Спрощена процедура узаконення самочинного будівництва передбачає, що замовнику не потрібно отримувати містобудівні умови і обмеження. Будівництво перерахованих вище об’єктів здійснюється на підставі такого документа як будівельний паспорт. Також для початку будівельних робіт достатньо направити повідомлення про початок будівельних робіт в ДАБК, а не подавати декларацію про початок будівельних робіт. Будівельний паспорт є основним документом в даному випадку.

Третій спосіб узаконення (легалізації) самочинного будівництва, який ще називається «будівельна амністія», можливий виключно для об’єктів індивідуального будівництва – приватних житлових будинків, садових і дачних будинків, а також господарських присадибних будівель, які були споруджені в період з «05» серпня 1992 року до «12» березня 2011 року.

У такому випадку самочинні споруди узаконюються шляхом подання заявки до місцевого органу державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБК), який безоплатно протягом 10-ти робочих днів з дня подачі заявки проводить технічне обстеження об’єкта та приймає в експлуатацію будівлю (будинок, гараж, прибудову) або іншу споруду. За такою схемою легко узаконити гараж абобудинок невеликої площі, або узаконити прибудову до будинку.

Важливим є те, що при реєстрації декларації про введення об’єкта в експлуатацію ніякі штрафи з осіб, які здійснили самочинне будівництво, стягуватися не будуть.

Останнім етапом у кожній з описаних вище процедур є реєстрація права власності на новостворений об’єкт в Реєстраційній службі.

Документи для узаконення самочинного будівництва. Будівельний паспорт

Документи для узаконення самочинного будівництва, які потрібні при проходженні процедури в загальному порядку:

 • містобудівні умови і обмеження;
 • проект будівництва;
 • договір на авторський і технічний нагляд;
 • декларація про початок виконання будівельних робіт;
 • технічний паспорт;
 • декларація про готовність об'єкта до експлуатації.

Документи для узаконення самочинного будівництва, які Вам будуть потрібні при проходженні процедури в спрощеному порядку:

 • будівельний паспорт;
 • повідомлення про початок будівельних робіт;
 • технічний паспорт;
 • декларація про готовність об’єкта до експлуатації.

Для того, щоб отримати будівельний паспорт в Харкові необхідно надати в Управління містобудування та архітектури Департаменту містобудування, архітектури та земельних відносин Харківської міської ради такі документи:

 • заяву з проханням видати будівельний паспорт;
 • засвідчену в установленому порядку копію документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою;
 • ескізні плани забудови (місце розташування будівель та споруд на земельній ділянці, відстані до меж сусідніх земельних ділянок та розташованих на них об’єктів, інженерних мереж і споруд, фасади та плани об’єктів із зазначенням габаритних розмірів, перелік систем інженерного забезпечення, у тому числі автономного, що плануються до застосування тощо);
 • проект будівництва (за наявності);
 • завірену в установленому порядку згоду співвласників земельної ділянки (житлового будинку) на забудову.

Для того, щоб скористатися так званою «будівельною амністією», необхідно до кінця 2015 року надати в ДАБК наступні документи:

 • документ, що підтверджує право власності на земельну ділянку, на якій побудований об’єкт;
 • звіт-обстеження технічного стану конструкцій споруди;
 • технічний паспорт споруди.

Узаконення самочинного будівництва будинку, прибудови до будинку, гаража, балкона: вартість (ціна) і строки

У більшості випадків, строк узаконення самочинного будівництва в Харкові складає від півтора до шести місяців залежно від площі самочинної будівлі, процедури узаконення самочинного будівництва, правового статусу земельної ділянки, а також від району міста. В окремих випадках, цей термін може як збільшуватися, так і скорочуватися за бажанням Клієнта.

Для того, щоб замовити послугу, дізнатися, яка на сьогоднішній день вартість (ціна) узаконення самобуду, узаконення гаража, прибудови до будинку, балкона в Харкові і Харківській області, а також супроводу інших подібних процедур, звертайтеся в нашу компанію за телефонами: (057) 751 43 16, (093) 324 29 63.

 

 

Юридичні послуги Харків

Юридические консультации в Харькове "Інком ЮРЕК". Всі права захищені ©2014.