.

Головна Практики Нерухомість, земля, будівництво Перевод недвижимости в нежилой фонд

Переведення з жилого фонду в нежилий в Харкові. Загальні положення

Господарське право
Цивільне право
Адміністративне право
Корпоративне право
Сімейне право
Банкрутство
Податкове право
Нерухомість, земля, будівництво
Трудове право
Інтелектуальна власність
Ліцензування
Захист прав споживачів
Енергетика
Абонементне обслуговування

Багато підприємців, які здійснюють діяльність у сфері надання послуг або продажу споживчих товарів, в силу дефіциту якісних і доступних комерційних площ, дуже часто відчувають необхідність, як мінімум, орендувати, а краще придбати на праві власності приміщення, розташовані на першому поверсі багатоповерхового будинку, розташованого «на червоній лінії».

Переведення жилого приміщення в нежилий фонд, також відоме як «переведення нерухомості в комерційну» – один з перших етапів для відкриття магазинів, салонів або офісів, розташованих на перших поверхах жилих будинків.

Юридична компанія «Інком ЮРЕК» надає юридичні послуги з переведення жилого фонду в нежилий «під ключ». Юристи нашої компанії професійно супроводять процедури отримання для квартири або будинку статусу нежилого приміщення та реєстрації права власності на новий об'єкт. Крім того, ЮК «Інком ЮРЕК» може супроводити не всю процедуру «під ключ», а окремо будь-який з етапів даного процесу, зокрема:

 • отримати технічний висновок, що підтверджує можливість здійснити переведення жилого приміщення в нежилий фонд;
 • отримати передпроектні пропозиції щодо архітектурного вирішення об'єкту та благоустрою прилеглої території;
 • отримати довідку житлово-експлуатаційних органів про те, що жиле приміщення або жилий будинок є вільним фактично та юридично;
 • отримати згоду об'єднання співвласників багатоквартирного будинку в разі розміщення квартири в будинку, в якому створене таке об'єднання;
 • виготовити технічний паспорт на об'єкт нерухомості;
 • оформити необхідну документацію на земельну ділянку;
 • отримати інші документи, дозволи та погодження, в яких може виникнути додаткова необхідність.

Обравши нашу компанію, Ви можете бути впевнені, що всі етапи зі зміни цільового призначення Вашої нерухомості будуть пройдені в найкоротші терміни та з найменшими фінансовими витратами. Не заглиблюючись в нюанси, не займаючись підготовкою низки дозвільної та технічної документації, Ви заощадите купу часу, а в результаті отримаєте правовстановлюючий документ на новий об'єкт нерухомості, який дозволить Вам використовувати Ваше житло в комерційних цілях.

У всіх випадках здійснення підприємницької діяльності в сфері торгівлі продуктами харчування, іншими споживчими товарами, або ж надання побутових послуг, на кшталт салонів краси, місцезнаходження є вкрай важливим. У виграші, як правило, залишаються підприємства, які розташовані в полі зору потенційних споживачів.

Поблизу зазвичай знаходяться об'єкти, розташовані на перших поверхах жилих будинків. Крім того, багато компаній в силу вимог логістики при обранні місцезнаходження схиляються до розташування в жилому фонді, а не у великих офісних центрах.

Звичайно ж, зареєструвати юридичну особу в Харкові за місцем проживання засновників або керівника можливо, але при цьому вести господарську діяльність в жилому фонді прямо заборонено чинним законодавством.

Переведення квартири в нежилий фонд Харків. Переведення квартири в нежиле приміщення

Основна відмінність комерційної нерухомості (об'єкта нежилого фонду) від жилого приміщення полягає в його цільовому призначенні.

Підприємці, набуваючи у власність квартиру з метою подальшого здійснення в ній господарської діяльності, практично відразу спантеличуються питанням, як перевести квартиру в нежилий фонд?

В літературі досить часто можна зустріти таке поняття як житловий фонд, хоча даний термін є не зовсім коректним. Щоб уникнути двозначності, зазначимо, що переведення з житлового фонду і переведення з жилого фонду – поняття тотожні.

Відповідно до чинного законодавства жиле приміщення – це ізольоване приміщення, призначене для постійного проживання громадян, яке відповідає встановленим санітарним і технічним правилам і нормам, іншим вимогам законодавства. Жилий будинок – це об'єкт нерухомості, призначений для проживання. Нежилі приміщення – це приміщення в жилих будинках, призначені для торговельних, побутових та інших потреб непромислового характеру.

Отже, Ви прийняли рішення займатися підприємницькою діяльністю і бажаєте перевести квартиру з жилого фонду в нежилий в Харкові, тобто змінити цільове призначення приміщення.

Для того, щоб визначитися з тим, як перевести квартиру з жилого фонду в нежилий, Вам необхідно дізнатися загальний порядок переведення жилого приміщення в нежиле. Переведення з жилого в нежилий фонд в Харкові регулюється як загальнодержавними нормативно-правовими актами, так і локальними, тобто затвердженими органами влади на місцевому рівні.

Порядок оформлення переведення з жилого приміщення в нежиле. Переведення нерухомості в комерційну Харків

В першу чергу, звертаємо Вашу увагу на те, що переведення жилого приміщення в нежиле можливе для жилих приміщень, які розташовані на цокольних, перших, у виняткових випадках, на других поверхах жилих багатоквартирних будинків, для окремо розташованих жилих будинків з метою розміщення в них об'єктів невиробничої сфери.

Якщо ж необхідно перевести квартиру в нежитловий фонд і при цьому вона розташована вище першого поверху, то всі приміщення, розташовані під нею, повинні мати статус нежилих. Тобто всі приміщення першого поверху повинні пройти переведення з житлового фонду в нежитловий.

Таким чином, якщо у Вас у власності є квартира на першому або другому поверсі жилого будинку, Ви можете замислитися над тим, як перевести жилий фонд в нежилий.

Переведення жилих будинків в нежилий фонд. Переведення будинку в нежилий фонд Харків

Як випливає з вищевикладеного, переведення у нежитловий фонд можна виконати не тільки щодо квартир, а й для окремо розташованих жилих будинків. Переведення будинку в нежилий фонд не настільки затребуване як переведення квартири. Індивідуальні будинки, переважно, перевищують за площею квартири. Тому така послуга, як переведення будинку в нежилий фонд, як правило, користується попитом серед підприємців, які потребують великий торговельний павільйон або складське приміщення для зберігання товарів.

Порядок переведення жилого фонду в нежилий спільний як для квартир, так і для окремо розташованих будинків. При цьому задача спрощується за рахунок того, що в даному випадку, оскільки будівля є окремо розташованою, практично у всіх випадках буде технічна можливість забезпечити окремий вхід і виконати умову «поверховості».

Документи для переведення жилого приміщення в нежиле. Документи для переведення квартири в нежилий фонд

Документи для переведення з жилого фонду в нежилий, в яких у Вас виникне необхідність в процесі зміни статусу об'єкта нерухомого майна:

 • технічний висновок про можливість здійснити переведення жилого приміщення в нежилий фонд з обґрунтуванням можливості розміщення об'єкту невиробничої сфери з обов'язковим облаштуванням окремого входу, не пов'язаного з під'їздом будинку, виготовленого проектною організацією;
 • передпроектні пропозиції щодо архітектурного вирішення об'єкту та благоустрою прилеглої території;
 • довідка ЖЕО про те, що жиле приміщення або жилий будинок є вільними фактично та юридично;
 • згода об'єднання співвласників багатоквартирного будинку в разі розміщення квартири в будинку, в якому створене таке об'єднання;
 • інші документи, в яких може виникнути додаткова необхідність (згода співвласників, дозвіл органу опіки та піклування та ін.).

Крім того, Вам буде потрібно облаштувати окремий вхід, не пов'язаний з під'їздом жилого будинку. За відсутності технічної можливості виконання цієї вимоги переведення з жилого в нежилий фонд є неможливим.

Документи для переведення жилого приміщення в нежиле, які Вам необхідно надати до нашої компанії для початку роботи:

 • нотаріально завірену копію документа, що підтверджує право власності на житло;
 • правовстановлюючий документ на земельну ділянку;
 • копію технічного паспорта на жиле приміщення або жилий будинок;
 • копію договору на збір та вивіз будівельного сміття (якщо такий договір не укладено, наша компанія укладе його від Вашого імені);
 • копію паспорта та податкового номера для фізичних осіб, копії правовстановлюючих документів – для юридичних осіб.

Крім того, необхідно оформити довіреність в нотаріальній формі на представництво Ваших інтересів з питань, пов'язаних з виконанням завдання з переведення жилої нерухомості в нежилу.

Після отримання рішення про переведення жилих приміщень в нежилі для розміщення в них об'єктів невиробничої сфери переведення нерухомості в нежилий фонд Харків переходить на наступний етап. Зазначене вище рішення є підставою для отримання вихідних даних і технічних умов для проведення подальшої реконструкції об'єкта.

Звертаємо Вашу увагу, що прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів здійснюється в порядку, передбаченому чинним законодавством України. Порядок переведення жилого приміщення в нежиле завершується реєстрацією права власності на реконструйований об'єкт нерухомості.

Переведення нерухомості в нежилий фонд, переведення квартири в нежилий фонд в Харкові: вартість (ціна) і строки

У більшості випадків, строк переведення квартири з жилого фонду в нежилий в Харкові складає від двох до шести місяців залежно від площі приміщення і від району міста. В окремих випадках, цей термін може як збільшуватися, так і скорочуватися за бажанням Клієнта.

Для того, щоб замовити послугу, дізнатися, яка на сьогоднішній день вартість (ціна) переведення нерухомості (в т.ч. квартири) в нежилий фонд в Харкові, переведення інших об'єктів нерухомості з жилого в нежилий фонд, а також супроводу інших подібних процедур, звертайтеся до нашої компанії за телефонами: (057) 751 43 16, (093) 324 29 63.


 

 

Юридичні послуги Харків

Юридические консультации в Харькове "Інком ЮРЕК". Всі права захищені ©2014.