.

Головна Практики Нерухомість, земля, будівництво Перевод недвижимости в жилой фонд

Переведення з нежилого фонду в жилий у Харкові. Зворотне переведення в жилий фонд

Господарське право
Цивільне право
Адміністративне право
Корпоративне право
Сімейне право
Банкрутство
Податкове право
Нерухомість, земля, будівництво
Трудове право
Інтелектуальна власність
Ліцензування
Захист прав споживачів
Енергетика
Абонементне обслуговування

Головним чином, громадяни зіштовхуються з проблемою переведення жилого фонду в нежилий. Дана процедура досить докладно регламентована на законодавчому рівні. Втім, останнім часом все частіше виникають ситуації, коли необхідно здійснити зворотне переведення в жилий фонд. Переведення з нежилого приміщення в жиле необхідне у наступних випадках.

У зв’язку зі зниженням останнім часом бізнес-активності в державі та падінням доходів громадян, а також зростанням вартості житла, підприємці, які ще декілька років тому займалися переведенням своїх квартир на першому поверсі в нежилі приміщення, на даний момент зайнялися процедурою переведення з нежилого приміщення в жиле.

Другим варіантом, коли потрібно нежилий фонд перевести в жилий, є випадок розширення житлової площі за рахунок мансардних і цокольних поверхів. Вартість даних квадратних метрів значно нижче вартості звичайних.

Третій варіант, коли необхідно пройти процес переведення з нежилого приміщення в жиле – випадки, колипошуки ексклюзивного приміщення в жилому фонді виявилися безрезультатними. При цьому, бажане приміщення є доступним в нежилому фонді. Процедура переведення з нежилого приміщення в жиле, безумовно, складна, але цілком здійсненна.

Порядок переведення з нежилого приміщення в жиле в Харкові викликає певні труднощі у зв’язку з відсутністю належної правової регламентації. На даний момент спеціальний нормативно-правовий акт, який би давав вичерпні відповіді на питання про те, як перевести нежиле приміщення в жиле, відсутній. Тому в даному питанні слід керуватися загальними положеннями ще радянського Житлового кодексу УРСР, а також правилами проведення реконструкції та перепланувань приміщень.

Юридичні послуги по переведенню з нежилого фонду в жилий. Переведення в жилий фонд Харків

Юридична компанія «Інком ЮРЕК» надає юридичні послуги по переведенню з нежилого фонду в жилий «під ключ». Юристи нашої компанії професійно супроводять процедури отримання для мансардного або цокольного поверху статусу квартири і зареєструють право власності на новий об’єкт. Крім того, у разі необхідності юристи ЮК «Інком ЮРЕК» можуть здійснити супровід не всієї процедури «під ключ», а окремо кожного з етапів даного процесу, зокрема:

 • отримати дозвіл на перепланування чи реконструкцію;
 • отримати містобудівні умови і обмеження в Управлінні містобудування та архітектури;
 • розробити проект реконструкції об’єкта;
 • укласти договір на авторський і технічний нагляд (у разі необхідності);
 • подати декларацію про початок будівельних робіт;
 • отримати погодження органів державного санітарного та пожежного нагляду, Управління містобудування та архітектури;
 • отримати погодження відповідних підприємств, установ та організацій (у разі переобладнання індивідуального опалення та іншого інженерного обладнання, перенесення нагрівальних сантехнічних і газових приладів та ін.);
 • отримати висновок, що дане приміщення відповідає будівельним і житловим нормам і придатне для проживання в ньому;
 • отримати передпроектні пропозиції щодо архітектурного вирішення об'єкта та благоустрою прилеглої території;
 • виготовити технічний паспорт на об’єкт нерухомості;
 • оформити необхідну документацію на земельну ділянку;
 • отримати інші документи, дозволи і погодження, в яких може виникнути додаткова необхідність;
 • зареєструвати право власності в Державній реєстраційній службі.

Звернувшись до нашої компанії, Ви можете бути впевнені, що всі етапи зі зміни цільового призначення Вашої нерухомості будуть пройдені в найкоротші терміни та з найменшими фінансовими витратами.

ЮК «Інком ЮРЕК» позбавить Вас паперової рутини і бюрократичних процедур. Вам не доведеться турбуватися про те, як перевести нежилий фонд в жилий, як зареєструвати право власності на новий об’єкт. Юристи нашої компанії виконають всі необхідні дії за Вас.

Порядок переведення з нежилого приміщення в жиле. Як перевести нежиле приміщення в жиле?

Жиле приміщення – це опалюване приміщення, розташоване у наземному поверсі, призначене для проживання протягом усього року і яке відповідає санітарно-гігієнічним вимогам з мікроклімату і повітряного середовища, природного освітлення, допустимих рівнів нормованих параметрів по шуму, вібрації, ультразвуку та інфразвуку, електричних та електромагнітних полів та іонізуючого випромінювання.

Нежиле приміщення – це приміщення в структурі жилого будинку, яке не належить до жилого фонду і є самостійним об’єктом цивільно-правових відносин.

Згідно ст. 4 Житлового кодексу УРСР житлові будинки разом з житловими приміщеннями в інших будівлях утворюють жилий фонд.

Оскільки комерційна нерухомість використовується не для «жилих» цілей, в першу чергу виникає необхідність її реконструкції. Тобто переведення з нежилого фонду в жилий починається з отримання дозволу на реконструкцію. Дозвіл на реконструкцію надає виконавчий комітет місцевої ради.

Після проведення безпосередньо реконструкції в більшості випадків необхідно пройти процедуру обстеження приміщення для встановлення його відповідності всім будівельним та житловим нормам. Обстеження проводиться комісією, до складу якої, як правило, входять інженерно-технічні працівники житлово-експлуатаційних організацій, фахівці проектних і науково-дослідних організацій та органів і закладів санітарно-епідеміологічної служби.

Щоб нежиле приміщення перевести в жилий фонд в Харкові, потрібно отримати рішення виконавчого комітету про переведення нежилого приміщення в жиле.

Переведення з нежилого приміщення в жиле завершується етапом реєстрації права власності в реєстраційній службі.

Звертаємо Вашу увагу, що переведення з нежилого фонду в жилий можливе як для приміщень, які знаходяться в багатоповерхових будинках, так і для окремо розташованих будівель.

Документи для переведення з нежилого приміщення в жиле

Документи для переведення з нежилого приміщення в жиле, в яких у Вас виникне необхідність в процесі зміни цільового призначення приміщення, наступні:

 • заява на ім’я міського голови про надання дозволу на виготовлення проекту реконструкції будівлі, приміщення для його переведення з нежилого в жилий фонд;
 • засвідчені копії документів, що підтверджують право власності на нежилий будинок, приміщення, які переводяться в жилі;
 • копія технічного паспорта нежилої будівлі, приміщення;
 • нотаріально посвідчені копії установчих документів – якщо власником є юридична особа;
 • письмова згода всіх повнолітніх власників (наймачів) суміжних з даним нежитловим приміщенням квартир – якщо нежиле приміщення розташоване в багатоповерховому будинку;
 • письмова згода ОСББ на використання цих приміщень в якості жилих– якщо нежиле приміщення розташоване у будинку, в якому створене об’єднання співвласників багатоквартирного будинку.

За результатами розгляду наданих документів виконавчий комітет приймає одне з таких рішень:

 • надає згоду на виготовлення проекту реконструкції нежилого будинку, приміщення;
 • приймає обґрунтоване рішення про відмову в наданні згоди на виготовлення проекту реконструкції нежилого будинку, приміщення у разі виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих заявником, і недотримання ним передбачених вимог.

Для того, щоб зробити переведення в жилий фонд можливим і легітимним, тобто отримати рішення про переведення та віднесення нежилого будинку (приміщення) до жилого фонду необхідно підготувати проект реконструкції нежилого будинку (приміщення), який підлягає попередньому затвердженню на засіданні виконкому.

За результатами проведеного спеціальною комісією обстеження складається відповідний акт, який надається виконавчому комітету і є додатковою підставою для прийняття рішення про переведення нежилого приміщення в жиле або відмову в такому переведенні.

Переведення нерухомості до жилого фонду, переведення з нежилого приміщення в жиле: вартість (ціна) і строки

У більшості випадків, строк переведення нерухомості з нежилого фонду в жилий у Харкові становить від трьох до шести місяців залежно від стану і площі приміщення, цільового призначення земельної ділянки, на якій знаходиться об’єкт, а також від району міста. В окремих випадках, цей строк може як збільшуватися, так і скорочуватися за бажанням Клієнта.

Для того, щоб замовити послугу, дізнатися, яка на сьогоднішній день вартість (ціна) переведення нежилого приміщення в жиле в Харкові, переведення інших об’єктів нерухомості з нежилого фонду вжилий, а також супроводу інших подібних процедур, звертайтеся в нашу компанію за телефонами: (057) 751 43 16, (093) 324 29 63.


 

 

Юридичні послуги Харків

Юридические консультации в Харькове "Інком ЮРЕК". Всі права захищені ©2014.