.

Головна Практики Нерухомість, земля, будівництво Перепланировка и реконструкция

Реконструкція приміщення і перепланування нерухомості. Основні відмінності

Господарське право
Цивільне право
Адміністративне право
Корпоративне право
Сімейне право
Банкрутство
Податкове право
Нерухомість, земля, будівництво
Трудове право
Інтелектуальна власність
Ліцензування
Захист прав споживачів
Енергетика
Абонементне обслуговування

Часи, коли квартири були у всіх однакові з одноманітними меблями, давно минули. В наш час практично кожен бажає, щоб його квартирамала якусь родзинку, неповторність та унікальність. Одночасно з цим висуваються суворі вимоги до функціональності житлової площі. На практиці стає практично неможливим придбати житло, яке б повністю відповідало вимогамвласників. Саме тому все частіше власники квартир «переробляють» їх, приводячи у відповідність зі своїми вимогами. Багатьох громадян, що бажають збільшити житлову площу, цікавить таке питання як об’єднання квартир.

Якщо Ви вирішили зайнятися дизайном квартири, то, в першу чергу, необхідно визначитися, наскільки істотним буде Ваше втручання у фізичні параметри квартири, і яку внаслідок цього процедуру Ви маєте пройти. У правовому полі існує два поняття – «реконструкція» і «перепланування» приміщень – які вимагають проходження двох, дещо відмінних процедур.

Перепланування квартири включає в себе ремонтно-будівельні роботи, які проводяться за відповідними проектами із зміною фізичних параметрів цього приміщення, знесенням або перенесенням внутрішніх легких некапітальних перегородок, облаштуванням нових елементів і деталей, прорізів без втручання у зовнішні стіни, міжповерхові перекриття та інші несучі конструкції жилого будинку з метою підвищення благоустрою та поліпшення умов проживання без обмеження інтересів інших громадян, які проживають у цьому будинку або приміщенні.

Перепланування жилих будинків і жилих приміщень здійснюється без зміни їх геометричних розмірів та функціонального призначення, але змінює конфігурацію приміщень, що вимагає внесення змін в технічний паспорт будинку або приміщення.

Що стосується реконструкції, то реконструкція квартири – це зміна в процесі ремонту функціонального призначення та техніко-експлуатаційних параметрів існуючого приміщення.

Переобладнання і перепланування квартир, балконів і лоджій можливі тільки за відповідними проектами без обмеження інтересів інших громадян, які проживають у будинку, для чого потрібно отримати у власника будинку (квартири) та органу місцевого самоврядування узгодження перепланування жилих і нежилих приміщень, надане в установленому порядку.

Таким чином, реконструкція квартири є більш складним поняттям, яке передбачає здійснення будівельних робіт, для проведення яких необхідно одержати не дозвіл на перепланування, а відповідні дозволи для будівництва.

Юридичні послуги по оформленню дозволів на перепланування. Отримання (оформлення) дозволу на перепланування Харків

Юридична компанія «Інком ЮРЕК» надає юридичні послуги з оформлення дозволів на перепланування, переобладнання і реконструкціюжилих і нежилих приміщень. Юристи нашої компанії професійно здійснять отримання дозволу на перепланування в Харкові і Харківській області, а також в найкоротші терміни допоможутьоформити дозвіл на перепланування нежилого приміщення та супроводити процедуру проведення перепланування квартири «під ключ». При цьому, юристи нашої компанії не тільки допоможуть узгодити перепланування квартири, провести перепланування (реконструкцію) квартири (будинку, нерухомості), але й у випадках, коли перепланування квартири вже проведене без отримання необхідних дозволів, юристи повністю проведуть узаконювання перепланування в Харкові або ж допоможуть Вам самостійно узаконити перепланування і (або) переобладнання нерухомості.

Як узаконити перепланування квартири (приватного будинку, нежилого приміщення, будівлі, гаража)? Етапи

ЮК «Інком ЮРЕК» може не тільки здійснити юридичний супровід всієї процедури узаконювання або перепланування нерухомості «під ключ», а й лише підготувати необхідний пакет документів або пройти певні етапи, зокрема:

 • отримати технічний висновок про можливість проведення перепланування та переобладнання, виготовлений проектною організацією, яка має відповідну ліцензію;
 • оформити проект на перепланування;
 • отримати узгодження перепланування жилих і нежилих приміщень органів санітарного та пожежного нагляду, Управління містобудування та архітектури Департаменту містобудування, архітектури та земельних відносин Харківської міської ради;
 • отримати погодження відповідних підприємств, установ, організацій (у разі переобладнання індивідуального опалення та іншого інженерного обладнання);
 • укласти договір на вивезення будівельних відходів;
 • отримати погодження на перепланування співвласників і балансоутримувачажилого будинку;
 • виготовити технічний паспорт;
 • узаконити перепланування квартири через суд;
 • зареєструвати право власності на квартиру або будинок після проведення реконструкції або перепланування (у разі необхідності).

Звернувшись до нашої компанії, Ви можете бути впевнені, що перепланування квартири буде проведене законно, згідно з вимогами чинного законодавства України.

Юристи ЮК «Інком ЮРЕК» отримають для Вас всі узгодження, дозволи, проекти в найкоротші терміни і з найменшими фінансовими витратами. Всі складнощі і перешкоди ми подолаємо за Вас. Єдине, що Вам залишиться, це вигадати новий зовнішній вигляд Вашої квартири і провести безпосередньо ремонтні роботи.

Вже на консультації Ви дізнаєтесь порядок проведення перепланування квартири, дізнаєтесь про те, як узаконити перепланування квартири (приватного будинку, нежилого приміщення, будівлі, гаража) в Харкові і Харківській області. Якщо Ви власник приватного будинку, юристи нашої компанії розкажуть Вам, як провести реконструкцію будинку в Харкові і Харківській області, також Ви отримаєте інформацію про те, які документи для реконструкції приватного будинку Вам знадобляться.

Порядок проведення перепланування квартири. Узгодження перепланування жилих і нежилих приміщень

Перепланування квартири і перепланування приватного будинку, не кажучи вже про реконструкцію приміщення, не можуть проводитися довільно, тільки за бажанням власника, а вимагають проходження певної процедури та отримання ряду узгоджень.

Розширення кімнат, об'єднання кухні з кімнатою, об’єднання квартир - всі ці дії вимагають, щоб власник квартири отримав дозвіл на перепланування.

Узгодження перепланування жилих і нежилих приміщень – процедура досить складна, але для того, щоб потім не задаватися питанням, як узаконити перепланування квартири,слід одразу дотримуватися порядку проведення перепланування квартири.

Отримання дозволу на перепланування передбачає подання власником заяви на ім’я Міського голови м. Харкова з проханням надати дозвіл на перепланування.

Заява, а також додані до неї документи розглядаються відповідною адміністрацією району Харківської міської ради. При розгляді заяви заявник зобов’язаний забезпечити доступ до приміщення представникам балансоутримувача та адміністрації району. За результатами огляду складається акт огляду про відповідність існуючого планування технічному паспорту. Після розгляду заяви адміністрація району складає проект рішення Виконавчого комітету Харківської міської ради, згідно з яким надається дозвіл на перепланування жилого приміщення.

Рішення Виконавчого комітету Харківської міської ради є підставою для проведення ремонтно-будівельних робіт з перепланування приміщення. Після завершення проведення ремонтно-будівельних робіт комісією проводиться приймання виконаних робіт з перепланування. До складу комісії входять представники балансоутримувача, адміністрації району, управління містобудування та архітектури.Відповідність виконаних робіт з перепланування проектній документації оформляється актом про відповідність виконаних робіт.

Після цього виготовляється новий технічний паспорт або в діючий вносяться зміни. Якщо після перепланування змінюється житлова площа приміщення, власнику видається свідоцтво про право власності.

Документи для проведення перепланування квартири. Документи для реконструкції приватного будинку

Документи для перепланування квартири, які Вам будуть потрібні на першому етапі проведення перепланування, наступні:

 • копія паспорта фізичної особи;
 • довідка про склад сім’ї;
 • копія правовстановлюючих документів, що засвідчують право власності на об’єкт нерухомого майна;
 • копія ордера (для наймачів неприватизованих квартир);
 • технічний паспорт;
 • технічний висновок про можливість перепланування і (або) переобладнання, виготовлений проектною організацією, яка має відповідну ліцензію;
 • проект на перепланування і (або) переобладнання, виготовлений проектною організацією, що має відповідну ліцензію;
 • узгодження органів державного санітарного та пожежного нагляду, Управління містобудування та архітектури Департаменту містобудування, архітектури та земельних відносин Харківської міської ради;
 • узгодження відповідних підприємств, установ, організацій (у разі переобладнання індивідуального опалення та іншого інженерного обладнання, перенесення нагрівальних, сантехнічних і газових приладів, влаштування і переобладнання туалетів, ванних кімнат, вентиляційних каналів);
 • договір на вивезення будівельних відходів;
 • договір на вивезення побутового сміття для власників індивідуальних жилих будинків з квитанцією про сплату;
 • згода на перепланування та переобладнання співвласників індивідуального жилого будинку, квартири, жилого приміщення або членів сім’ї наймача неприватизованої квартири і балансоутримувача жилого будинку.

Після закінчення ремонтно-будівельних робіт з перепланування квартири Вам знадобляться наступні документи:

 • копія рішення Виконавчого комітету Харківської міської ради про дозвіл на перепланування і (або) переобладнання;
 • розроблений і погоджений проект;
 • договір підряду (у разі виконання робіт підрядною організацією).

Для виготовлення технічного паспорта Вам необхідно надати:

 • копію рішення Виконавчого комітету Харківської міської ради про надання дозволу на перепланування і (або) переобладнання;
 • акт про відповідність виконаних робіт з перепланування і (або) переобладнання проектній документації.

Як узаконити перепланування Харків? Узаконювання перепланування в Харкові без проблем!

У першу чергу необхідно відзначити, що самовільне перепланування і переобладнання жилих будинків і приміщень тягне за собою настання адміністративної відповідальності.

Щоб самовільне перепланування було збережене і належним чином оформлене, після притягнення до відповідальності власник повинен подати заяву на ім’я Міського голови м. Харкова. Заява, як і в загальному випадку, розглядається відповідною адміністрацією району Харківської міської ради.

Крім вищеназваних документів, Вам будуть потрібні спеціальні документи для узаконення перепланування квартири або жилого будинку, а саме: документ про сплату штрафу і технічний висновок, виготовлений проектною організацією, яка має відповідну ліцензію, в якому обов’язково визначається:

 • відповідність (невідповідність) виконаного перепланування і (або) переобладнання приміщення державним будівельним нормам і правилам;
 • технічний стан будівельних конструкцій приміщення, в якому виконані перепланування і (або) переобладнання;
 • можливість подальшого використання приміщення без порушення умов експлуатації несучих конструкцій та інженерного обладнання (систем електро-, тепло-, водо-, газопостачання та водовідведення, вентиляції).

Перепланування квартири. Дозвіл на перепланування квартири, узаконювання перепланування в Харкові: вартість (ціна) і строки

У більшості випадків, строк отримання дозволу на перепланування в Харкові складає від півтора до чотирьох місяців в залежності від обсягу ремонтно-будівельних робіт, зміни фізичних параметрів приміщення, площі приміщення, а також від району міста. В окремих випадках, цей термін може як збільшуватися, так і скорочуватися за бажанням Клієнта.

Для того, щоб замовити послугу, дізнатися, яка на сьогоднішній день вартість (ціна) отримання дозволу на перепланування, узаконювання перепланування і реконструкцію в Харкові і Харківській області, а також вартість супроводу інших подібних процедур, звертайтеся до нашої компанії за телефонами: (057) 751 43 16, (093) 324 29 63.

 

 

Юридичні послуги Харків

Юридические консультации в Харькове "Інком ЮРЕК". Всі права захищені ©2014.