.

Головна Новини права Скасування пільг, електронне адміністрування ПДВ, військовий збір (воєнний збір) – останні новини законодавців

Новини права

03.08.2014

Скасування пільг, електронне адміністрування ПДВ, військовий збір (воєнний збір) – останні новини законодавців

Останній день липня подарував платникам податків численні сюрпризи. Парламентарії виявилися щедрими на нововведення в податковому законодавстві.

Так, «31» липня 2014 року був прийнятий Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» (надалі – «Закон»). Закон набув чинності наступного дня після його опублікування – «03» серпня 2014 року.

Основною метою даного Закону є збільшення надходжень до бюджету. Незабаром багато платників податків «відчують» на собі його фіскальну дію. Законом вносяться зміни в порядок оподаткування податком на прибуток підприємств, податком на додану вартість, акцизним податком та інші зміни. Серед найбільш істотних змін можна виділити наступні.

У частині податку на прибуток підприємств:

  • обмежується пільгове обкладання податком на прибуток підприємств інститутів спільного інвестування;
  • скасовується обкладання податком за зниженою ставкою (10%) прибутку, отриманого від операцій з цінними паперами та деривативами;
  • скасовується звільнення від оподаткування прибутку суб’єктів готельного бізнесу; підприємств в електроенергетичній галузі, які виробляють електричну енергію виключно з відновлюваних джерел енергії.

У частині податку на додану вартість:

  • збільшується з «01» листопада 2014 року «поріг» обов’язкової реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності платником ПДВ з 300 000 грн. (як встановлено законодавством на даний момент) до 1 000 000 грн.;
  • до «31» грудня 2014 року продовжується режим звільнення від оподаткування ПДВ операцій з експорту зернових і технічних культур;
  • скасовується звільнення від сплати ПДВ операцій з поставки лісоматеріалів, паливної деревини, відходів лісопереробної промисловості;
  • скасовується оподаткування за нульовою ставкою послуг з перевезення пасажирів швидкісними поїздами Інтерсіті +.

Окремо варто відзначити, що з «01» листопада 2014 року вводиться електронне адміністрування ПДВ. Парламентарії обґрунтовують необхідність такого нововведення тим, що на даний момент адміністрування ПДВ пов’язане з численними порушеннями, зловживаннями, «податковими ямами».

Електронне адміністрування ПДВ полягає в тому, що платнику ПДВ в день реєстрації платником податку автоматично відкривається рахунок в системі електронного адміністрування. Податкові накладні складаються виключно в електронному вигляді і реєструються в Єдиному реєстрі податкових накладних не залежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній. На даний момент податкові накладні, сума ПДВ в яких не перевищує 10 000 грн. не підлягають включенню до Єдиного реєстру податкових накладних. Встановлюються додаткові умови для реєстрації податкових накладних.

У частині акцизного податку:

  • збільшується розмір специфічної ставки акцизного податку на 5% і розмір мінімального акцизного податкового зобов'язання зі сплати акцизного податку на тютюнові вироби;
  • розширюється перелік напоїв, які відносяться до алкогольних, за рахунок продуктів дієтичного харчування, які містять етиловий спирт 8,5% і більше.

Важливим моментом є введення нового загальнодержавного збору. Так, з метою підвищення обороноздатності держави вводиться військовий збір. Передбачається, що введення військового збору буде носити тимчасовий характер до «01» січня 2015 року. Ставка зазначеного збору становить 1,5%. Базою оподаткування є доходи фізичних осіб у формі заробітної плати, інших виплат, пов’язаних з трудовими відносинами, або виплачуються за цивільно-правовими договорами, а також виграші в лотерею.

Крім того, відтепер Уряду надано право встановлювати пропорції розподілу єдиного соціального внеску між фондами соціального страхування. Це дозволить забезпечити фінансову стабільність і збалансованість бюджетів соціальних фондів.

Зміни, що вносяться Законом, набирають чинності поетапно, починаючи з дня, наступного за днем опублікування, і до «01» листопада 2014 року.

Усі новини

 

 

Юридичні послуги Харків

Юридические консультации в Харькове "Інком ЮРЕК". Всі права захищені ©2014.