.

Головна Новини права Зміни в оподаткуванні пасивних доходів фізичних осіб: відсотків, дивідендів, інвестиційного прибутку, роялті

Новини права

29.07.2014

Зміни в оподаткуванні пасивних доходів фізичних осіб: відсотків, дивідендів, інвестиційного прибутку, роялті

«29» липня 2014 року Президент підписав Закон України «Про внесення зміни до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо пасивних доходів» № 1588-VII (далі – «Закон»).

Даний Закон був прийнятий на підставі законопроекту «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів від капіталу» № 4101а. Закон повинен набути чинності з «01» серпня 2014 року.

Як вже стало звичним за останній час, головною метою прийняття Закону є необхідність створення умов для збільшення надходжень до бюджету, покращення адміністрування податків та забезпечення справедливості в оподаткуванні. Для досягнення зазначених цілей, в податкове законодавство були внесені певні зміни.

До позитивних моментів можна віднести скасування прогресивної шкали оподаткування пасивних доходів у вигляді процентів, нарахованих на суму поточного або депозитного банківського рахунку, інвестиційного прибутку, роялті. До таких доходів при оподаткуванні застосовується ставка в розмірі 15% (17%).

Нагадаємо, що з «01» липня 2014 року Законом України «Про попередження фінансової катастрофи та створенні передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 р. № 1166-VII вводилася прогресивна шкала для оподаткування пасивних доходів. Ставка податку на доходи фізичних осіб становила 15%, 20%, 25%, залежно від бази оподаткування.

Що стосується оподаткування доходу у вигляді дивідендів, то відповідно до пп. 170.5.4 Податкового кодексу України, викладеного в новій редакції, такий дохід оподатковується за ставкою 5%. Таким чином, змінам в порядок оподаткування дивідендів, що встановлювали прогресивну шкалу оподаткування, які повинні були почати діяти з «01» січня 2015 року, так і не судилося набути чинності.

Безсумнівно, прийняті зміни в порядок оподаткування пасивних доходів фізичних осіб, скасування прогресивної шкали оподаткування повинні викликати позитивну реакцію громадян.

Усі новини

 

 

Юридичні послуги Харків

Юридические консультации в Харькове "Інком ЮРЕК". Всі права захищені ©2014.