.

Головна Новини права Плата за парковку. Ответственность за неуплату парковки

Новини права

19.06.2014

Плата за паркування. Відповідальність за несплату паркування

«29» травня 2014 Верховною Радою України був прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо паркування транспортних засобів» № 1283-VII (надалі – «Закон»).

Даним Законом до Кодексу України про адміністративні правопорушення додано статтю 152-1 «Порушення правил паркування транспортних засобів» наступного змісту.

Несплата водієм транспортного засобу вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування, обладнаними паркувальними автоматами або автоматичними в'їзними та виїзними терміналами, - тягне за собою накладення штрафу від восьми до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить від 136 до 204 грн.

Таким чином, законодавець вперше врегулював питання ігнорування водіями транспортних засобів оплати за паркування.

Також, Законом передбачено адміністративну відповідальність суб'єктів господарювання, які організовують майданчики для паркування транспортних засобів.

Так, порушення посадовими особами суб'єктів господарювання, які утримують майданчики для паркування транспортних засобів, визначених правилами паркування транспортних засобів вимог розміщення та функціонування майданчиків для паркування – тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це становить від 340 до 510 грн.

Також, паркування транспортних засобів на місцях, призначених для безкоштовного паркування транспортних засобів, особами, які не мають пільг, тягне за собою накладення штрафу на водіїв транспортних засобів від 15 до 18 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 255 до 306 грн.).

Крім того, необладнання майданчиків для платного паркування транспортних засобів паркувальними автоматами, автоматичними в'їзними та виїзними терміналами або іншими засобами контролю за оплатою послуг паркування – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб суб'єктів господарювання, які утримують майданчики для платного паркування транспортних засобів, від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 680 грн.).

Законом встановлюється, що справи про вищевказані адміністративні правопорушення уповноважені розглядати адміністративні комісії при виконавчих комітетах сільських, селищних, міських рад, виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад.

Рішення про розміщення, обладнання та функціонування майданчиків для паркування транспортних засобів і стоянок таксі на вулицях і дорогах населених пунктів, здійснення контролю за дотриманням визначених правилами паркування транспортних засобів вимог щодо розміщення, обладнання та функціонування майданчиків для паркування належить до компетенції міських рад та їх виконавчих органів, районних рад та районних державних адміністрацій у сфері дорожнього руху.

При розміщенні транспортних засобів на майданчику для платного паркування особи, які розміщують транспортні засоби на майданчику для паркування, оплачують послуги користування майданчиками для платного паркування за кожну годину паркування згідно з тарифом, встановленим органом місцевого самоврядування відповідно до порядку формування цих тарифів, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, законодавець врегулював раніше неохоплену сферу щодо паркування транспортних засобів, а також відповідальність за організацію таких парковок.

У всіх великих і не дуже містах України проблема паркування вельми актуальна. І давно вимагала законодавчого врегулювання.

Після набрання Законом чинності, є надія на те, що сфера, яка стосується організації місць паркування, а також питання оплати послуг паркування водіями транспортних засобів, буде налагоджена належним чином.

Усі новини

 

 

Юридичні послуги Харків

Юридические консультации в Харькове "Інком ЮРЕК". Всі права захищені ©2014.