.

Головна Новини права Правові підстави збереження місця роботи за мобілізованими

Новини права

12.05.2014

Правові підстави збереження місця роботи за мобілізованими

У зв’язку із набранням чинності 01 квітня 2014 року Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення мобілізації», який передбачає, що громадяни, призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, не підлягають звільненню, Міноборони в своєму роз’ясненні від 29 квітня 2014 року зазначає, що за громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форм власності.

Відповідні зміни внесені і до ст. 119 Кодексу законів про працю України (надалі – «КЗпП України» ), яка встановлює гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обов’язків, а саме: працівникам, які призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року гарантується збереження місця роботи (посади) та середнього заробітку. Працівники, призвані в період з 21 березня по 31 березня включно, могли бути звільнені в цей період, оскільки норми зазначеного Закону на них не поширювалися.

Але Міноборони ініціює питання про внесення до законодавства відповідних змін для поновлення прав таких працівників, а також пропонує цим особам звертатися до військкоматів за отриманням правової допомоги і надалі оскаржувати звільнення в суді.

У свою чергу, Держінспекція з питань праці України в листі від 30 квітня 2014 року зазначає, що роботодавець і працівник можуть прийти до угоди про скасування наказу про звільнення на підставі п. 3 ст. 36 КЗпП України, у результаті чого за працівником зберігається середня зарплата з дня призову на військову службу, зазначеного на повістці військового комісаріату.

Усі новини

 

 

Юридичні послуги Харків

Юридические консультации в Харькове "Інком ЮРЕК". Всі права захищені ©2014.