.

Головна Новини права Спрощення процедури реєстрації бізнесу

Новини права

14.05.2014

Спрощення процедури реєстрації бізнесу

З метою виконання Національного плану дій на 2013 рік щодо введення Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», затвердженого Указом Президента України від 12 березня 2013 року № 128/2013, було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу» від 15 квітня 2014 року № 1206-VII (далі – «Закон»).

Зазначений вище Закон передбачує скасування реєстраційного збору при реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. Нагадаємо, що на даний момент відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» від 15.05.2003 року № 755-IV, він становить 170 грн. при реєстрації юридичної особи та 34 грн. при реєстрації фізичної особи - підприємця.

Другим істотним спрощенням є можливість поданнядокументів реєстратору без обов’язкового використання електронного цифрового підпису.

Проте, головною зміною, яка вноситься даним Законом, є скасування обов’язкової наявності печатки у юридичних осіб. Це не означає, що печатки зовсім скасовані, їх можна продовжувати використовувати і в подальшій діяльності, однак, після набуття чинності даним Законом, юридичні особи зможуть використовувати печатку виключно за власним бажанням. Розробники даного Закону мотивували таке спрощення тим, що на даному етапі печатки вже втратили своє значення. Їх легко підробити, для їх виготовлення більше не потрібен дозвіл органів внутрішніх справ. Крім того, без печатки керівник не може укладати договори, подавати звітність тощо. Також є поширеними випадки, коли попередній керівник не бажає передавати печатку новому і, таким чином, негативно впливає на працездатність підприємства.

Таким чином, прийняття даного Закону спрямоване на спрощення і здешевлення процедури відкриття бізнесу, а також на перешкоджання зловживанням при обов’язковому використанні юридичними особами печаток.

Даним Законом вносяться зміни в низку нормативно-правових актів, зокрема Господарський кодекс України, Цивільний кодекс України, Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців».

При цьому законодавець залишив можливість юридичним особам при укладенні угод встановити за взаємною згодою обов’язковість скріплення договорів печаткою. Так, ч. 2 ст. 207 Цивільного кодексу України доповнено абзацом 3 такого змісту: «Обов’язковість скріплення угоди печаткою може бути визначена за письмовою домовленістю сторін». Можна припустити, що деякий час юридичні особи будуть активно використовувати дану норму закону.

Зміни набувають чинності з 31 жовтня 2014 року.

Усі новини

 

 

Юридичні послуги Харків

Юридические консультации в Харькове "Інком ЮРЕК". Всі права захищені ©2014.