.

Головна Новини права Звільнення за наявність подвійного громадянства. Закон України № 9728-1 від 01.02.2012 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо громадянства».

Новини права

Звільнення за наявність подвійного громадянства. Закон України № 9728-1 від 01.02.2012 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо громадянства».

В цілому було прийнято Закон України № 9728-1 від 01.02.2012 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо громадянства». Законом встановлюється, що не можуть бути прийняті на службу в ряд органів державної влади та органів місцевого самоврядування особи, які мають громадянство (підданство) іншої держави. Також, передбачено звільнення із займаних посад осіб, щодо яких встановлено факт добровільного набуття громадянства (підданства) іноземної держави.

Це і органи внутрішніх справ, і прокуратури, і Служби безпеки України, і Державної податкової служби. Також, закон передбачає неможливість заняття і звільнення з посад суддів, членів Вищої ради юстиції, посадових осіб місцевих державних адміністрацій, членів Ради НБУ, а також інших державних службовців, у разі добровільного набуття ними громадянства (підданства) іноземної держави.

Закон України «Про громадянство України» доповнюється статтею 191 такого змісту: «Громадянин України, який в повнолітньому віці добровільно набув іноземне громадянство (підданство), зобов'язаний протягом шести місяців з дня набуття іноземного громадянства (підданства) письмово повідомити про це спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань громадянства або підпорядкований йому орган за місцем проживання чи дипломатичне представництво або консульську установу України за місцем проживання за кордоном, подавши про це відповідну заяву та копію документа, що підтверджує набуття ним іноземного громадянства (підданства) ».

Даним Законом доповнюється статтею 1971 Кодекс України про адміністративні правопорушення. У ній закріплюється відповідальність громадян України за неподання або несвоєчасне подання інформації про добровільне отримання іноземного громадянства (підданства), у вигляді штрафу, у розмірі від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 510 гривень). Для посадових осіб розмір штрафу збільшується і встановлюється в розмірі від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 гривень).

Усі новини

 

 

Юридичні послуги Харків

Юридические консультации в Харькове "Інком ЮРЕК". Всі права захищені ©2014.