.

Головна Новини права Законопроект № 11013 від 18.07.2012 р. (відповідальність за образу і наклеп)

Новини права


Законопроект № 11013 від 18.07.2012 р. «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів щодо посилення відповідальності за посягання на честь і гідність людини» (відповідальність за образу і наклеп)

У першому читанні прийнято законопроект № 11013, яким пропонується внести зміни до Кримінального кодексу України, доповнивши розділ III «Злочини проти волі, честі та гідності» статтями 1451 та 1452. Таким чином, пропонується запровадити кримінальну відповідальність за наклеп, тобто поширення завідомо неправдивих відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи або підривають її репутацію, а також образу - приниження честі та гідності іншої особи, виражене в непристойній формі.

За наклеп пропонується ввести штраф у розмірі від 500 до 1000 н.м.д.г. (т.т. від 8500 до 17000 гривень), або застосувати санкцію у вигляді виправних робіт терміном до одного року. Наклеп, що міститься в публічному виступі, публічно демонструється в творах або засобах масової інформації буде каратися штрафом у розмірі від 1000 до 1500 н.м.д.г. (від 17000 до 25500 гривень) або виправними роботами на строк від одного року до двох років, або арештом на строк від трьох до шести місяців, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років. Також, ще більш жорстка відповідальність передбачається за наклеп, сполучений з обвинуваченням особи у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, а також наклеп, здійснений з використанням свого службового становища. Окремої уваги заслуговує санкція, передбачена ч. 5 ст. 1451 КК України, а саме: вищевказані дії, які спричинили стійкий розлад здоров'я особи караються обмеженням або позбавленням волі терміном від 3 до 5 років.

За образу законопроектом передбачається відповідальність у вигляді штрафу в розмірі до 500 н.м.д.г. або виправних робіт терміном до 6 місяців. Образа, що міститься в публічному виступі, публічно демонструється в творах або засобах масової інформації передбачає застосування до такого правопорушника більш суворої санкції, а саме: накладення штрафу в розмірі від 500 до 1000 н.м.д.г. або виправні роботи строком до одного року

Усі новини

 

 

Юридичні послуги Харків

Юридические консультации в Харькове "Інком ЮРЕК". Всі права захищені ©2014.