.

Головна Новини права Скасування свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та фізичної особи-підпиємця

Новини права

08.04.2011

Скасування свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та фізичної особи-підприємця

7 квітня 2011 року Верховна Рада України проголосувала в другому читанні і в цілому за законопроект № 7516 «Про внесення змін в окремі законодавчі акти України щодо скасування свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та фізичної особи-підприємця».

Даним законопроектом пропонується скасувати такий документ як свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи та фізичної особи-підприємця, замінивши його на виписку з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України. Виписку пропонується видавати безкоштовно і на не обмежений термін. Обґрунтуванням прийняття таких змін є «спрощення і здешевлення початку ведення бізнесу в Україні шляхом впровадження принципу здійснення діяльності юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців без свідоцтва про державну реєстрацію». Тим не менш, заміна свідоцтва про державну реєстрацію випискою з державного реєстру не спрощує і не здешевлює ведення бізнесу, оскільки за фактом один документ просто замінений іншим, що надає більш широку інформацію про суб'єкта господарювання.

Як запевняють автори законопроекту, свідоцтво про державну реєстрацію - анахронізм, який заважає Україні рухатися вгору по рейтингу «легкості» ведення бізнесу. Мовляв, факт реєстрації пов'язаний з моментом внесення записів до ЄДРПОУ, а свідоцтво про державну реєстрацію - всього лише непотрібний підтверджуючий документ, з видачею якого ніяк не повинен зв'язуватися факт реєстрації. І єдиним сучасним і надійним способом підтвердження факту реєстрації є відомості з ЄДРПОУ.

Але насправді, свідоцтво не тільки підтверджує факт внесення відомостей до ЄДРПОУ, але і сам факт створення юридичної особи або надання фізичній особі статусу підприємця. Тобто, по суті, факт існування як суб'єкта підприємницької діяльності. І з припиненням своєї діяльності юридична особа або ФОП це свідоцтво зобов'язані повернути.

Виписка ж підтверджує тільки факт наявності відомостей про юридичну особу або ФОП за станом на певну дату. Тому зараз і встановлений граничний термін її дії - 30 днів. Вона не відображає зміни, які можуть статися з юридичною особою або ФОП з моменту її видачі до моменту, коли буде потрібно її використання, і повертати її при ліквідації підприємства не треба. До того ж, таких виписок може бути отримано необмежену кількість разів. Те, що тепер термін дії виписки не буде обмежений - проблему не вирішить, оскільки все одно не можна буде бути впевненим у тому, що контрагент, надаючи виписку тримісячної давності, досі існує.

Отже, сторонам доведеться при укладанні угоди представляти не копію свідоцтва про державну реєстрацію, а кожен раз брати виписку з ЄДРПОУ, підтверджуючи таким чином своє існування на дату укладення угоди. Більше того, депутати, хоч і зробили отримання виписок про проведення державної реєстрації, внесення змін до статутних документів та припинення особи безкоштовним, проте термін їхньої видачі залишився незмінним.

Крім того, виписку з ЄДРПОУ куди простіше підробити, ніж свідоцтво про державну реєстрацію, оскільки вона, на відміну від свідоцтва, не є документом суворої звітності, не містить ані облікової серії, ані номера.

Адвокатские услуги, услуги коллегии адвокатов - это ключ к успешному ведению дел.

 

 

Юридичні послуги Харків

Юридические консультации в Харькове "Інком ЮРЕК". Всі права захищені ©2014.