.

Головна Новини права Учора Верховна Рада України прийняла...

Новини права

19.11.2010

Учора Верховна Рада України прийняла Податковий кодекс України

Учора Верховна Рада України прийняла у другому читанні Податковий кодекс України – документ, який намагалися прийняти протягом багатьох років і проект якого обговорювалося так, як давно не обговорювався жоден нормативно-правовий акт.

Податковий кодекс включає в себе вісімнадцять розділів і дев'ятнадцятий - «Прикінцеві та перехідні положення» і об'єднав в собі правові норми з податку на прибуток підприємств, на доходи фізичних осіб, на додану вартість, акцизний і екологічний податок, плати за землю та багатьом іншим податкам і зборів, ставки і порядок адміністрування яких на сьогоднішній день регулюються окремими законами.

Відносно положень кодексу, що регулюють діяльність фізичних осіб - підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності, то тут зміни торкнулися ставок єдиного податку, обсягів доходу, як умови можливості застосування спрощеної системи оподаткування, і кількості співробітників, які можуть перебувати у трудових відносинах з суб'єктом підприємницької діяльності.

Отже, пройдемо по кожній з вищезазначених змін:

1. Ставки єдиного податку. Встановлюються в розмірі від 20 до 600 гривень на місяць, а також вводиться їхня прив'язка до кількості населення, що проживає в населеному пункті, на території якого здійснюється господарська діяльність. На сьогоднішній день складають від 20 до 200 гривень на місяць незалежно від території діяльності.

2. Обсяги доходу. Встановлюються в розмірі 600 000 гривень за умови застосування реєстраторів розрахункових операцій, у розмірі 300 000 гривень без їх застосування. На сьогоднішній день верхня планка обсягу доходу встановлена на рівні 500 000 гривень незалежно від застосування РРО.

3. Кількість найманих працівників. Кількість працівників, які перебувають у трудових відносинах з суб'єктами підприємницької діяльності, не може перевищувати 4 осіб (8 осіб для діяльності у сфері ресторанного господарства), включаючи членів сімей таких фізичних осіб. На сьогоднішній день ця кількість становить 10 осіб незалежно від обраного виду господарської діяльності.

Також, з переліку видів діяльності, на які поширюється спрощена система оподаткування, виключили 25 позицій, зокрема: діяльність у сфері розваг, фінансову діяльність, операції з нерухомим майном, у тому числі з надання в оренду / суборенду торгових місць, оптову торгівлю і посередництво в оптовій торгівлі, діяльність у сфері права, бухгалтерського обліку та аудиту, підбір та забезпечення персоналом, роздрібну торгівлю через торгові автомати (так званий вендінговий бізнес).

За умови підписання тексту Податкового кодексу Президентом України, він набере чинності з 01 січня 2011 року.

Адвокатские услуги, услуги коллегии адвокатов - это ключ к успешному ведению дел.

Усі новини

 

 

Юридичні послуги Харків

Юридические консультации в Харькове "Інком ЮРЕК". Всі права захищені ©2014.