.

Головна Новини права Кабмін вводить 5-10% додатковий імпортний збір

Новини права

26.02.2015

Кабмін вводить 5-10% додатковий імпортний збір

«25» лютого 2015 року набрав чинності Закон України «Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу в Україні» (надалі – «Закон»), що припускає введення додаткових 5-10% збору на весь імпорт, окрім критичного, у зв'язку з різким погіршенням платіжного балансу.

Передувало цьому розпорядження Кабінету Міністрів України № 119 від «16» лютого 2015 року, в якому йдеться про те, що уряд завершив консультації з міжнародними фінансовими організаціями стосовно введення тимчасових заходів щодо стабілізації платіжного балансу країни. Це було однією з умов для введення в дію додаткового збору на імпорт.

Згідно ст. 1 Закону України «Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу в Україні» в Україні тимчасово, строком на 12 місяців, запроваджується новий додатковий імпортний збір, відповідно до Генеральної домовленості по тарифам і торгівлі.

Закон передбачає базу оподаткування, яка є митною вартістю товарів, які завозяться на митну територію України незалежно від країни виробника, за ставками:

  • 10% для товарів, що класифікуються в товарних групах 1-24 згідно з УКТЗЕД;
  • 5% для товарів, що класифікуються в 25-97 товарних групах згідно з УКТЗЕД;
  • 10% для товарів, що підлягають обкладенню ввізним митом згідно зі статтею 374 Митного кодексу України (товари, що пересилаються громадянами на територію України та підлягають оподаткуванню).

Під дію цього Закону підпадають всі ввезені імпортні товари, крім тих, які Верховна Рада України визначила як «особливо важливі». До них, зокрема, належать: природний газ, вугілля енергетичне, паливо для АЕС, нафта, нафтопродукти, банкноти і банківські метали, гуманітарна допомога, товари, які звільняються від сплати ввізного мита відповідно до міждержавних домовленостей, крім вільної торгівлі.

Також не будуть обкладатися додатковим імпортним збором медичні вироби, ліки для онкохворих та медикаменти для гемодіалізу, перелік яких затверджений Кабінетом Міністрів України.

Автори вважають, що необхідність прийняття Закону виникла у зв'язку з погіршенням стану платіжного балансу України, значного скорочення золотовалютних резервів держави. Причому метою прийняття Закону є необхідність оперативного реагування на поточне негативне сальдо платіжного балансу України, на значне скорочення золотовалютних резервів Національного банку, необхідність збільшення надходжень до Державного бюджету України.

В пояснювальній записці до Закону зазначено, що встановлення додаткового імпортного збору дозволить:

  • вирівняти негативне сальдо платіжного балансу, передусім, за рахунок певного скорочення обсягу імпорту товарів і збалансування зовнішньої торгівлі;
  • мінімізувати темпи скорочення золотовалютних резервів за рахунок зменшення їх витрат на фінансування імпорту;
  • забезпечити збереження надходжень до Державного бюджету України від імпорту (при певному скороченні його фізичного обсягу).

Усі новини

 

 

Юридичні послуги Харків

Юридические консультации в Харькове "Інком ЮРЕК". Всі права захищені ©2014.