.

Головна Новини права Чи бути судовій реформі в Україні?

Новини права

16.02.2015

Чи бути судовій реформі в Україні?

Верховна Рада України «12» лютого 2015 року прийняла президентський Закон «Про забезпечення права на справедливий суд» (законопроект№1656), далі – «Закон».Закон був вцілому схвалений в редакції профільного комітету, за виключенням положень, що стосуються:

  • норм про внесення змін до процесуальних кодексів;
  • розділу про електронне судочинство;
  • розділу щодо фінансового та технічного забезпечення судів і суддів.

Всі ці положенняКомітет з правової політики та правосуддя вирішив включити в окремі законопроекти.

Закон набуде чинності через місяць після офіційного опублікування – він буде направлений до Європейської комісії за демократію через право (Венеціанської комісії) для аналізу. У разі необхідності – буде доопрацьований з урахуванням рекомендацій комісії. При цьому, норми, які стосуються Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів, вводяться в дію без відстрочки.

Автори законопроекту вказують, що метою документа є вдосконалення правового механізму забезпечення права особи на справедливий суд, підвищення ефективності діяльності судової системи, забезпечення однакового застосування закону.

Закон розширює права громадян щодо гарантій рівності перед законом і судом, гласності, відкритості судового процесу, обов'язковості рішень суду, нормування неупередженого розподілу судових справ. Інформація про суд, який розглядає справу, стадії розгляду, місце і час засідань повинна бути відкритою і оприлюдненою.

Система судів загальної юрисдикції залишається без змін. Як і зараз, суди загальної юрисдикції будуть утворюватися і ліквідуватисяуказом Президента, але на підставі пропозиції Державної судової адміністрації (згідно чинної редакції ЗаконуУкраїни «Про судоустрій і статус суддів» Президент утворює і ліквідує суди за поданням Міністра юстиції на підставі пропозиції голови відповідного вищого спеціалізованого суду). Крім того, Президент зможе реорганізовувати суди (також за пропозицією Державної судової адміністрації).

Питання, що стосуються суддівської недоторканності, залишилися без змінтак само, як і кваліфікаційні вимоги до кандидатів на посаду судді.

Прийняття та реалізація цих заходівсприятиме відновленню довіри до суду та суддів, а також дозволить закріпити в суспільстві ідеї верховенства права та законності.

Усі новини

 

 

Юридичні послуги Харків

Юридические консультации в Харькове "Інком ЮРЕК". Всі права захищені ©2014.