.

Головна Новини права Пільга з податку на нерухоме майно в Харкові. «Програма лояльності» для харків’ян

Новини права

22.01.2015

Пільга з податку на нерухоме майно в харкові. «Програма лояльності» для харків’ян

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» № 71-VIII торкнувся практично кожного. Юридичні особи, приватні підприємці та навіть пересічні громадяни відчули на собі його «законну силу».

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» № 71-VIII торкнувся практично кожного. Юридичні особи, приватні підприємці та навіть пересічні громадяни відчули на собі його «законну силу».

Як уже висвітлювалося раніше, з «01» січня 2015 року податкова система України почала працювати в оновленому вигляді. І, нажаль, велика кількість змін позначаться, в першу чергу, на добробуті пересічних громадян.

Норми Податкового кодексу України (далі – «ПК України»), в своїй більшості, імперативні і підлягають беззаперечному виконанню платниками податків. Однак, що стосується місцевих податків, то для них встановлена певна свобода дій. Так, зокрема, відповідно до пп. 266.4.1 ПК України місцеві ради мають право збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база оподаткування.

І хоча на прихильність місцевої влади сподіватися особливо не варто, цього разу Харківська міська рада «пішла назустріч» харків’янам. Рішенням сесії Харківської міської ради від 21.01.2015 року № 1793/15 було затверджено Положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у місті Харкові (надалі – «Положення»).

Згідно п. 5 даного Положення база оподаткування об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, зменшується на:

  • для квартир і житлових будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;
  • для різних типів об'єктів житлової нерухомості (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартир та житлових будинків) – на 240 кв. метрів .

Таким чином, у порівнянні з пп. 266.4.1 ПК України пільга з податку на нерухоме майно для квартирв Харкові, які знаходяться у власності у фізичних осіб, збільшена вдвічі і встановлена на рівні 2014 року.

Мешканці м. Харків сплачуватимуть податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в тому випадку, якщо площа їх квартири або будинку перевищує 120 кв. метрів. Маючи у власності і квартиру, і будинок, платники податків зможуть зменшити базу оподаткування на 240 кв. метрів.

Відповідно до п. 6.1 Положення ставка податку визначена в розмірі 2% мінімальної заробітної плати, встановленої на «01» січня звітного року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

Незважаючи на те, що цей податок є місцевим і повинен наповнювати місцевий бюджет, Харківська міська рада трохи знизила податкове навантаження на платників податків. Залишається сподіватися, що місцева влада м. Харкова буде і надалі підтримувати свою «програму лояльності» для харків’ян.

Усі новини

 

 

Юридичні послуги Харків

Юридические консультации в Харькове "Інком ЮРЕК". Всі права захищені ©2014.