.

Головна Новини права Президент підписав закон україни «про прокуратуру»

Новини права

23.10.2014

Президент підписав закон України «про прокуратуру»

Президент України Петро Порошенко 23.10.2014 року підписав Закон України «Про прокуратуру» (далі – «Закон»),прийнятий Верховною Радою України 14.10.2014 року.

«Слідство ми повинні передати Державному бюро розслідувань. Останній радянський рудимент в українській правоохоронній системі ми ліквідували», – заявив Президент України.

Новим Законом передбачено трирівневу систему органів: Генеральна прокуратура України, регіональні прокуратури, місцеві прокуратури. Ліквідуються спеціалізовані прокуратури (транспортні, природоохоронні), а також міські або районні в містах, районні або міжрайонні прокуратури там, де вони функціонують одночасно.

В Законі встановлено такі функції прокуратури:

  • підтримання державного обвинувачення в суді;
  • представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, передбачених Законом;
  • нагляд за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство;
  • нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

Закон не передбачає повноваження прокуратури по так званому «загальному нагляду» (нагляд за додержанням і застосуванням законів). Ця функція прокуратури закріплена в ст. 1 чинного Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 р. № 1789-XII і дозволяє їй втручатися в діяльність бізнесу, часто без достатніх на те підстав. Необхідно також зазначити, що прокурор позбавляється права перевірки діяльності юридичних осіб приватного права шляхом безперешкодного входу в належні їм приміщення, а також витребування копій документів і матеріалів, що стосуються їх діяльності. Функція нагляду прокуратури за додержанням законів має відношення лише до органів державної влади.

Повноваження прокуратури у сфері суспільних відносин, не пов’язаних з кримінальним судочинством, обмежуються виключно її можливістю здійснювати дії, пов’язані з виконанням конституційної функції представництва інтересів громадянина або держави в суді.

В заключних положеннях Закону передбачено, що Закон набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування.

Будемо сподіватися, що прийняття даного Закону наближає Україну до європейських стандартів, до яких прагне наша держава.

Усі новини

 

 

Юридичні послуги Харків

Юридические консультации в Харькове "Інком ЮРЕК". Всі права захищені ©2014.