.

Головна Новини права В Україні можуть ліквідувати господарські суди

Новини права

13.10.2014

В Україні можуть ліквідувати господарські суди

Кабінет міністрів України (далі – «КМУ») у новому проекті Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (далі – «Законопроект») пропонує ліквідувати господарські суди.

«Господарські суди мають бути ліквідовані, а їх функції повинні бути передані судам загальної юрисдикції», – заявив Прем‘єр-міністр України Арсеній Яценюк, виступаючи на засіданні КМУ «13» жовтня 2014 року.

За словами Голови Кабміну, обсяги фінансування господарських судів практично такі ж, як судів загальної юрисдикції, при цьому навантаження на господарські суди становить лише 3% від загального обсягу справ. Також він зазначив, що необхідно внести зміни до Конституції України, щоб об’єднати господарські та адміністративні суди під вертикаллю судів загальної юрисдикції.

Вже не один рік питання подальшої долі системи господарських судів України активно обговорюється в юридичному співтоваристві. Так, «18» вересня 2014 року відбувся круглий стіл на тему: «Ліквідувати не можна зберегти. Де поставити кому в майбутньому господарських судів», організований Асоціацією правників України, на якому експерти зійшлися на думці, що господарські суди необхідні. Суддя Вищого адміністративного суду України Олексій Муравйов зазначив, що аргумент про ліквідацію господарських судів з урахуванням їх низької завантаженості не витримує критики: «Це виглядає так: давайте ліквідуємо тих, хто працює в більш-менш нормальних умовах, і збільшимо навантаження на тих, у кого вона і так велика». Питання про фінансування він вважає недоречними, адже навіть проста передача справ і функцій вимагає витрат, які не будуть меншими.

Также, законопроект предусматривает ряд концептуальных изменений относительно процедуры отбора судей. Премьер-министр Украины подчеркнул необходимость внедрения конкурсных принципов занятия должностей судей в судах различных уровней: «Если освободилась должность, судья имеет право самостоятельно представить свою кандидатуру на конкурс, и самостоятельная судейская комиссия определит, поддерживать ее или нет».

Як бачимо, існує необхідність проведення всебічного громадського та наукового обговорення реформи, а також важливо враховувати думку самих суддів. Адже саме прогалини законів впливають на якість здійснюваного правосуддя.

Усі новини

 

 

Юридичні послуги Харків

Юридические консультации в Харькове "Інком ЮРЕК". Всі права захищені ©2014.