.

Головна Новини права Валютні аукціони. НБУ реалізував банкам України долари США

Новини права

03.10.2014

Валютні аукціони. НБУ реалізував банкам України долари США

Незважаючи на обмеження Національного банку України, введені Постановою № 591 від «22» вересня 2014 року «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», на продаж готівкових коштів в іноземній валюті, українці зіткнулися з проблемою покупки дозволеної суми валюти (на еквівалент 3 000 грн. на добу). В банках просто кажучи була відсутня готівкова валюта.

Для врегулювання ситуації на валютному ринку, безпосередньо готівкового сегменту, Національним банком України «26» вересня 2014 було оголошено проведення валютного аукціону, який відбувся «02» жовтня 2014 року.

Після проведення перевірки заявок, направлених банками України на участь у валютному аукціоні, для поповнення своїх кас готівкою, а також для задоволення потреб своїх клієнтів, службами фінансового моніторингу та валютного контролю Національного банку України ряд заявок був відхилений.

Сума задоволених заявок склала 200 млн. доларів, за курсом 12.90 грн. за долар США.

НБУ, в першу чергу, задовольнив 100% заявок, поданих для підтримки кас банків, що склали 60,3 млн. доларів. Решта 139,7 млн. доларів були продані для пропорційного задоволення потреб клієнтів банків.

Учасники аукціону зобов'язані реалізувати придбану на аукціоні валюту за цільовим призначенням протягом п'яти днів, а нереалізована валюта повинна бути продана Національному банку України. Дане положення буде пильно контролюватися профільними підрозділами Національного банку України.

НБУ планує проводити валютні аукціони щотижня, для надання можливості кожній фізичній особі придбати готівкову іноземну валюту в еквіваленті до $ 200 на добу (орієнтовно за курсом).

Очікуваним результатом проведення подібних аукціонів є зміцнення курсу національної валюти, який повинен закріпитися на позначці курсу відсікання аукціону.

Усі статті

 

 

Юридичні послуги Харків

Юридические консультации в Харькове "Інком ЮРЕК". Всі права захищені ©2014.