.

Головна Новини права Переведення садових і дачних будинків в житлові будинки та реєстрація в них місця проживання

Новини права

30.09.2014

Переведення садових і дачних будинків в житлові будинки та реєстрація в них місця проживання

Президент України Петро Порошенко «24» вересня 2014 року підписав Закон України № 1673-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо переведення садових і дачних будинків в житлові будинки та реєстрації в них місця проживання» (далі – «Закон»).

Дефіцит коштів, що виник в масштабах всієї держави, неминуче призвів до того, що заощадження громадян знецінилися, їх реальні доходи знизилися. Одним словом, сімейний бюджет практично кожної родини зазнав гострого дефіциту і про бажаний профіцит українцям залишається тільки мріяти.

У відповідності до Закону громадяни мають право на переведення дачних і садових будинків, які відповідають державним будівельним нормам, в житлові будинки в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Рішення приймається відповідними органами місцевого самоврядування.

Закон вносить зміни до Цивільного кодексу України, який визначає місце проживання фізичної особи як житло, в якому вона проживає постійно або тимчасово.

Також вносяться зміни до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» від 11.12.2003 року № 1382-IV. Змінами передбачено, що місце проживання – житло, розташоване на території адміністративно-територіальної одиниці, в якому особа проживає постійно або тимчасово.

До проведення реформи адміністративно-територіального устрою дачні селища і садівничі товариства в приміських зонах відносяться до населених пунктів, з якими вони пов'язані адміністративно або територіально. До проведення зазначеної реформи особи, які постійно проживають за межами адміністративно-територіальних одиниць (сіл, селищ, міст), але житло яких належить до відповідних адміністративно-територіальних одиниць, вважаються мешканцями даних населених пунктів.

Таким чином, вищевказані положення Закону надають можливість власникам дачних і садових будинків реалізувати в повному обсязі всі права та свободи, які передбачені чинним законодавством України для власників житлових будинків.

Усі статті

 

 

Юридичні послуги Харків

Юридические консультации в Харькове "Інком ЮРЕК". Всі права захищені ©2014.