.

Головна Новини права Українці зможуть купити валюту тільки на 3 тисячі гривень у день

Новини права

23.09.2014

Українці зможуть купити валюту тільки на 3 тисячі гривень у день

«22» вересня 2014 року Національний банк України прийняв Постанову № 591 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» (далі – «Постанова»), якою вже вкотре ввів обмеження на продаж готівкових коштів в іноземній валюті.

Рішення спрямоване, насамперед, на створення умов для активізації зовнішньоекономічної діяльності та забезпечення суб'єктів господарювання валютними активами для покриття їх поточних зобов'язань в іноземній валюті. Постановою також скасована раніше введена вимога обов'язкової конвертації в гривню переказів в іноземній валюті з-за кордону на користь фізичних осіб без відкриття рахунку.

Очікується, що зазначені заходи сприятимуть збільшенню надходжень іноземної валюти в Україну за поточними неторговельними операціями.

Також в Постанові йдеться про зменшення реалізації іноземної валюти одній особі протягом одного робочого дня. Дана сума не може перевищувати еквівалента 3000 гривень. Необхідно відзначити, що обмеження не стосується фізичних осіб-резидентів, які купують валюту для погашення зобов'язань за валютними кредитами.

Крім цього, Постановою передбачаються додаткові антикризові заходи у сфері здійснення деяких валютних операцій (імпорту без ввезення товару на територію України, перерахування резидентами за межі України коштів в іноземній валюті з метою викупу у нерезидентів корпоративних прав, здійснення операцій на підставі індивідуальних ліцензій Нацбанку і т. д.).

Як відзначає Національний банк України, ці заходи мають винятковий і тимчасовий характер і будуть скасовані відразу після мінімізації відповідних негативних факторів на валютному ринку. Постанова набрала чинності «23» липня 2014 року.

Зазначені обмеження будуть найбільш відчутними для осіб, які часто виїжджають з робочими поїздками за межі України, а також для осіб, які планують провести свою відпустку за кордоном. Крім того, ці обмеження будуть стимулювати «чорний ринок», а готівковий курс на ньому буде тільки зростати.

Усі новини

 

 

Юридичні послуги Харків

Юридические консультации в Харькове "Інком ЮРЕК". Всі права захищені ©2014.