.

Головна Статті Платникам податків «загрожує» податковий компроміс

Статті

23.05.2014

Платникам податків «загрожує» податковий компроміс

На засіданні Кабінету Міністрів України 21 травня 2014 року був затверджений проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість під час застосування податкового компромісу».

І, хоча даний законопроект ще навіть не зареєстрований у Верховній Раді України, він вже викликав активне обговорення, як серед юристів, так і серед суб’єктів господарської діяльності. Безумовно, до набуття статусу Закону України, а тим більше набрання чинності, даний законопроект має пройти ще ряд етапів законотворчого процесу, проте вже зараз багато хто не сумнівається в позитивному завершенні справи.

Як говорить приказка «попереджений - значить озброєний», тому необхідно вивчати положення поки ще проекту Закону вже зараз, щоб з’ясувати чи дійсно він спрямований на захист прав суб’єктів підприємницької діяльності, залучених до корупційних схем попередньої влади, або навпаки платникам податків варто готуватися до нових «покращень».

За задумом цей законопроект спрямований на удосконалення податкової системи, побудову діалогу між державою та платниками податків, а також забезпечення наповнення бюджету. Розробники проекту Закону (Мінфін разом з Міндоходів) активно посилаються на міжнародний досвід впровадження податкового компромісу (таку назву отримали передбачувані зміни до законодавства). Добровільна акція декларування недоплачених платежів до бюджету є свого роду компромісом між державою та суб’єктами господарювання, в результаті якого досягається взаєморозуміння і надходження грошових коштів до бюджету.

Отже, новий проект Закону передбачає звільнення платників податків від кримінальної та адміністративної відповідальності за умови сплати незадекларованих платежів з податку на додану вартість (шляхом заниження податкового кредиту) та податку на прибуток підприємств (шляхом заниження витрат) за будь-які періоди до 01 січня 2014 року.

Під час дії податкового компромісу платники податків зобов’язані подати за звітні періоди уточнюючі розрахунки з податку на додану вартість і податку на прибуток. Після цього контролюючі органи та суб’єкти господарювання погоджують податкові зобов’язання, однак до сплати платниками податків підлягають лише 15% від суми узгодженого податкового зобов’язання, інші 85% вважаються погашеними. І при цьому ніякі штрафи і пеня не нараховуються. Передбачається, що суб’єкти господарювання повинні будуть сплатити відповідну суму протягом 90 днів .

Дані зміни передбачається внести до Податкового кодексу України, доповнивши Розділ Х «Перехідних положень» новим підрозділом 11 «Особливості уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість під час застосування податкового компромісу».

Даний законопроект розрахований на свідомість платників податків, знання і дотримання ними своїх конституційних обов'язків, але в першу чергу, без зайвих ілюзій, безумовно спрямований на активне поповнення бюджету .

Усі статті

 

 

Юридичні послуги Харків

Юридические консультации в Харькове "Інком ЮРЕК". Всі права захищені ©2014.