.

Головна Статті Податковий кодекс. Податок на прибуток...

Статті

22.11.2010

Податковий кодекс. Податок на прибуток, ПДВ і податкові канікули

18 листопада 2010 року Верховна Рада України прийняла у другому читанні Податковий кодекс України. Документ складається з вісімнадцяти розділів і дев'ятнадцятого розділу - «Прикінцеві та перехідні положення». Кодекс об'єднав у собі правові норми з податку на прибуток підприємств, на доходи фізичних осіб, на додану вартість, акцизний і екологічний податок, плати за землю та багатьом іншим податкам і зборам, ставки і порядок адміністрування яких сьогодні регулюються окремими законами.

 

До загальнодержавних податків і зборів Податковий кодекс відносить податок на прибуток підприємств, на доходи фізичних осіб, на додану вартість, акцизний податок, збір за першу реєстрацію транспортного засобу, екологічний податок, рентну плату за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України, рентну плату за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні, плату за користування надрами, плату за землю, збір за користування радіочастотним ресурсом України, за спеціальне використання води, лісових ресурсів, фіксований сільськогосподарський податок, збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, мито, збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, крім електроенергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками, збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності. До місцевих податків і зборів Податковий кодекс відносить податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, єдиний податок, збір за здійснення деяких видів підприємницької діяльності, за місця для паркування транспортних засобів, туристичний збір.

До 01 січня 2015 року, звільняються від обкладення ПДВ операції з виконання робіт та поставки послуг суб'єктами підприємницької діяльності – резидентами України, які одночасно здійснюють видавничу діяльність, діяльність із виготовлення, розповсюдження книжкової продукції та виробництва паперу і картону. При цьому встановлюється умова про те, що дохід такого суб'єкта підприємницької діяльності, отриманий від видавничої діяльності, діяльності з виготовлення, розповсюдження книжкової продукції та виробництва паперу і картону, має становити не менше 100 відсотків від загальної суми його доходу за перший звітний період з часу створення такого суб'єкта підприємницької діяльності або не менше 50 відсотків від загальної суми його доходу за попередній звітний рік.

Також, до 01 січня 2015 року, звільняються від обкладення ПДВ операції з виконання робіт та поставки послуг у видавничій діяльності, діяльності з виготовлення та розповсюдження видавництвами, видавничими організаціями, підприємствами поліграфії, розповсюджувачами книжкової продукції, виробленої в Україні, операції з виробництва та поставки паперу і картону, вироблених в Україні для виготовлення книжкової продукції, учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників українського виробництва, а також операції з поставки книжкової продукції, виробленої в Україні. Також за нульовою ставкою ПДВ обкладається поставка товарів (крім підакцизних товарів) та послуг, виготовлених підприємствами та організаціями громадських організацій інвалідів.

За податковими зобов'язаннями з ПДВ ставка знижується до 17%, починаючи з 01 січня 2014 року, до цього моменту складаючи звичні 20%.

Податковий кодекс передбачає поступове зниження ставки податку на прибуток, з 01.01.2011 року встановлюючи її в розмірі 23%, з 01.01.2012 - 21%, з 01.01.2013 - 19%, з 01.01.2014 - 16%.

Податковим кодексом строком до 1 січня 2020 року вводяться податкові канікули для деяких груп підприємств, зокрема: виробників біопалива, електричної та теплової енергії, підприємств з видобутку і використання газу (метану) вугільних родовищ. Строком на десять років податкові канікули вводяться для підприємств готельної сфери, легкої, суднобудівної, літакобудівної промисловості.

До 01 січня 2015 року звільняються від оподаткування прибутки видавництв, видавничих організацій, підприємств поліграфії, отримані ними від діяльності з виготовлення на території України книжкової продукції, а також суми коштів або вартість майна, отримані суб'єктами кінематографії та мультиплікації і спрямовані на виробництво національних фільмів.

Положення про оподаткування доходу, отриманого у вигляді відсотків на поточний або депозитний банківський рахунок, вклад до небанківських фінансових установ або депозитний (ощадний) сертифікат, вступає в силу з 01 січня 2015 року, що не може не радувати, оскільки існує низка осіб, основним джерелом доходів яких є прибуток від розміщених у банківських установах заощаджень.

Відносно сфери телекомунікацій, то тут ставка збору за використання радіочастотного ресурсу України для надання послуг мобільного радіозв'язку в діапазоні радіочастот від 300 до 2200 МГц складе 8 666,30 гривень на місяць. Нагадаємо, на даний момент вона становить 7900 гривень на місяць.

На сьогоднішній день Податковий кодекс знаходиться на розгляді експертів Адміністрації Президента України. Рішення про його підписання або ветування буде прийнято після отримання їх висновків. За умови підписання тексту Податкового кодексу Президентом України, він абере чинності з 01 січня 2011 року.

Юридическая помощь по правовым вопросам: юридические услуги Харьков, юридическая консультация адвоката.

Усі статті

 

 

Юридичні послуги Харків

Юридические консультации в Харькове "Інком ЮРЕК". Всі права захищені ©2014.