.

Головна Статті Податковий кодекс: спрощена система оподаткування

Статті

21.11.2010

Податковий кодекс: спрощена система оподаткування, обліку та звітності

18 листопада 2010 року Верховна Рада України прийняла у другому читанні Податковий кодекс України. Документ складається з вісімнадцяти розділів і дев'ятнадцятого розділу - «Прикінцеві та перехідні положення». Кодекс об'єднав у собі правові норми з податку на прибуток підприємств, на доходи фізичних осіб, на додану вартість, акцизний і екологічний податок, плати за землю та багатьом іншим податкам і зборам, ставки і порядок адміністрування яких сьогодні регулюються окремими законами.

До загальнодержавних податків і зборів Податковий кодекс відносить податок на прибуток підприємств, на доходи фізичних осіб, на додану вартість, акцизний податок, збір за першу реєстрацію транспортного засобу, екологічний податок, рентну плату за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України, рентну плату за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні, плату за використання надр, плату за землю, збір за користування радіочастотним ресурсом України, за спеціальне використання води, лісових ресурсів, фіксований сільськогосподарський податок, збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, мито, збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, крім електроенергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками, збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності. До місцевих податків і зборів Податковий кодекс відносить податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, єдиний податок, збір за здійснення деяких видів підприємницької діяльності, за місця для паркування транспортних засобів, туристичний збір.

Відносно положень кодексу, що регулюють діяльність фізичних осіб - підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності, то тут зміни торкнулися ставок єдиного податку, обсягів доходу, використовуваних як умова можливості застосування спрощеної системи оподаткування, і кількості співробітників, які можуть перебувати у трудових відносинах із суб'єктом підприємницької діяльності.

Отже, пройдемо по кожній з вищезазначених змін:

1. Ставки єдиного податку. Встановлюються в розмірі від 20 до 600 гривень на місяць, а також вводиться їхня прив'язка до кількості населення, що проживає в населеному пункті, на території якого здійснюється господарська діяльність:

на території населених пунктів з чисельністю населення понад 500 тисяч осіб – від 20 до 600 гривень на місяць

на території населених пунктів з чисельністю населення від 150 до 500 тисяч осіб – від 20 до 400 гривень на місяць

на території інших населених пунктів – від 20 до 200 гривень на місяць.

На сьогоднішній день ставки коливаються у межах від 20 до 200 гривень на місяць незалежно від території діяльності.

2. Обсяги доходу. Встановлюються в розмірі 600 000 гривень за умови застосування реєстраторів розрахункових операцій, у розмірі 300 000 гривень без їх застосування. На сьогоднішній день верхня планка обсягу доходу встановлена на рівні 500 000 гривень незалежно від застосування РРО.

3. Кількість найманих працівників. Кількість працівників, які перебувають у трудових відносинах з суб'єктами підприємницької діяльності, не може перевищувати 4 осіб (8 осіб для діяльності у сфері ресторанного господарства), включаючи членів сімей таких фізичних осіб. На сьогоднішній день ця кількість становить 10 осіб незалежно від обраного виду господарської діяльності.

Також, з переліку видів діяльності, на які поширюється спрощена система оподаткування, прибрали 19 видів діяльності:

виробництво і роздрібний продаж підакцизних товарів (крім діяльності фізичних осіб, пов'язаної з роздрібним продажем пива і столових вин)

виробництво і роздрібний продаж паливно-мастильних матеріалів, видобуток, виробництво та інші види діяльності з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням, у тому числі органічного походження, які підлягають ліцензуванню відповідно до Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності»

видобуток і реалізацію корисних копалин

фінансову діяльність

операції з нерухомим майном, у тому числі з надання в оренду / суборенду торгових місць та інших послуг на ринках та / або в торгових об'єктах

оптову торгівлю і посередництво в оптовій торгівлі

діяльність у сфері наземного, водного, авіаційного транспорту, надання додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій (крім діяльності таксі, діяльності автомобільних пасажирських перевезень та діяльності автомобільного вантажного транспорту)

зовнішньоекономічну діяльність, крім експорту програмного забезпечення та послуг з віддаленої підтримки програм і обладнання, розробки, постачання та оновлення програмного забезпечення, надання послуг у сфері інформатизації

діяльність з надання послуг пошти та зв'язку

діяльність з проведення розслідувань і забезпечення безпеки

діяльність у сфері права

діяльність у сфері бухгалтерського обліку та аудиту

діяльність з консультування з питань комерційної діяльності та управління

діяльність з управління підприємствами, допоміжну діяльність у сфері державного управління

рекламну діяльність

підбір та забезпечення персоналом

діяльність з перепродажу предметів мистецтва, колекціонування та антикваріату, діяльність з організації торгів (аукціонів) предметами мистецтва, предметами колекціонування та антикваріату

роздрібну торгівлю виробами з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння, обробленим і необробленим дорогоцінним камінням

роздрібну торгівлю через мережу Інтернет.

У ході внесених до Податкового кодексу 19 листопада змін, до переліку видів діяльності, на які поширюється спрощена система оподаткування, все ж таки внесли такі види діяльності: діяльність у сфері розваг, діяльність з надання послуг у сфері телебачення і радіомовлення, діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, технічні випробування та дослідження, роздрібну торгівлю через торгові автомати.

Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень кодексу, для суб'єктів малого підприємництва, які сплачують єдиний або фіксований податок без подання заяви про перехід на сплату єдиного або фіксованого податку до 01 квітня 2011 року зберігається дія свідоцтв про сплату єдиного податку, довідок про трудові відносини фізичної особи з платником єдиного податку та патентів про сплату фіксованого податку, виданих на 2010 рік.

На сьогоднішній день Податковий кодекс знаходиться на розгляді експертів Адміністрації Президента України. Рішення про його підписання або ветування буде прийнято після отримання їх висновків. За умови підписання тексту Податкового кодексу Президентом України, він набере чинності з 01 січня 2011 року.

Юридическая помощь по правовым вопросам: юридические услуги Харьков, юридическая консультация адвоката.

Усі статті

 

 

Юридичні послуги Харків

Юридические консультации в Харькове "Інком ЮРЕК". Всі права захищені ©2014.