.

Головна Статті Коронавірус як привід для бездіяльності

Статті

24.03.2020

Коронавірус як привід для бездіяльності

Мені одному здається, що багато підприємців вже занадто близько до серця сприйняли ситуацію з самі знаєте яким вірусом, і з зайвим завзяттям кинулися виконувати «антикризові заходи»?

Коли, наприклад, вже на другий день введення карантину деякі з них почали розсилати своїм контрагентам листи з проханнями знижок і відстрочок оплати, вимогами орендних «канікул», почали відправляти працівників у відпустку за свій рахунок або навіть звільняти, а також стали сходити з розуму іншим подібним чином ...

У постановах Кабміну щодо протидії розповсюдженню коронавірусу йшлося дещо про інше, а саме про обмеження роботи підприємств окремих галузей, бізнес яких пов'язаний з активним прийомом і обслуговуванням людей, як то: ресторани, магазини, розважальні центри, спортивні зали тощо.

Питання до решти, яких не згадали в зазначених постановах: шановні, що конкретно у вашому бізнесі змінилося за минулий день, тиждень? У вас одномоментно закінчилися всі гроші або захворів весь персонал? Ваша продукція або послуги миттєво стали незатребуваними? У вас немає запасу міцності для оплати заробітної плати вашим співробітникам хоча б протягом одного-двох місяців, навіть якщо обсяги виробництва знизилися (ну, бо, знову ж таки, навряд чи прямо впали в повному обсязі й одразу)? Конкретної відповіді ви, швидше за все, від них не дочекаєтеся ...

Є певний прошарок людей і представників бізнесу, які з радістю вхопилися за карантин як за зручну можливість не виконувати свої зобов'язання, маючи для цього ніби як вагомий привід - «карантин же ...», тим більше, зараз це стає офіційною форс-мажорною обставиною.

Мені здається, це в цілому така риса нашого менталітету - якась схильність до занепадницького настрою, песимізму і фаталізму, бажання відчути себе жертвою обставин, не в силах якої що-небудь змінити.

І тепер, коли для цього з’явився офіційний привід, схильні до цього люди з радістю вхопилися за нього і почали масово йти у відпустки, відправляти своїх працівників «відпочивати» за свій рахунок, не платити контрагентам і виробляти інші, на їх погляд виправдані поточним станом речей, дурниці.

У нашій, і без пандемій слабкій, економіці подібна поведінка є абсолютно неприпустимою і матиме наслідком руйнування цілих господарських ланцюжків, зібрати які назад буде не легко.

Тому, коли на наступний день після введення карантину ви кажете своєму працівнику залишатися вдома за свій рахунок або кажете вашому контрагенту, що не можете розрахуватися з ним або виконати зобов'язання перед ним вчасно і в повному обсязі - не чекайте від них розуміння, тому що, на щастя, далеко не всі сприймають ситуацію також, як і ви.

Не обманюйте себе, що подібними діями ви убезпечите від вірусу себе та інших осіб, ви просто зробите свій внесок в початок економічної кризи, який буде залишатися нашою спільною проблемою ще дуже довго - настільки, що про коронавірус на той час вже забудуть.

Тому всім, хто хоча б віддалено впізнав себе в описаних вище персонажах, хочу порадити не закисати, підібрати шмарклі, і, по мірі можливостей поточних законодавчих приписів, максимально продуктивно працювати, виконуючи взяті на себе зобов'язання і вимагаючи зустрічного виконання від усіх своїх контрагентів вгору і вниз по вертикалі ваших господарських правовідносин.

Раджу замість бездіяльності використовувати ситуацію, що склалася, для отримання конкурентних переваг: займіться справами, до яких ніколи не доходили руки, поліпшите свій продукт, перебудуйте процеси всередині компанії, вчіть вашу команду, станьте краще!

Давайте по можливості продовжувати провертати шестерні економіки, кожен на своєму рівні, не даючи їм зупинитися і заіржавіти, тому що в наших реаліях це може статися дуже швидко – набагато швидше, ніж ви можете собі уявити, багатьом може вистачити і тритижневого карантину.

Партнер ЮК «Інком ЮРЕК» Євген Діжа

Усі статті

 

 

Юридичні послуги Харків

Юридические консультации в Харькове "Інком ЮРЕК". Всі права захищені ©2014.